Zyskaj wysoką ekspozycję na swoją stronę z wymianą linków

Istnieje wiele metod uzyskiwania wysokiej ekspozycji na stronie internetowej; jednym z nich jest wymiana linków. Możesz zacząć od użycia głównego słowa kluczowego. Na przykład, użyjesz „motywów WordPress” jako głównego słowa kluczowego, ponieważ będzie to temat Twojej witryny.

Jeśli zamierzasz przeprowadzić wyszukiwanie Google, możesz wpisać wyszukiwane hasła, takie jak „najlepsze blogi WordPress”, lub wpisać główne słowo kluczowe lub różne odmiany tego słowa kluczowego.

Następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest przejrzenie wszystkich wyników, które pojawiły się. Wybierz jedną z listy, a następnie wyślij e-mail do webmastera tej witryny, aby poprosić o linki. Po wybraniu najpopularniejszej strony włącz SEOquake lub preferowane narzędzia SEO i odśwież tę stronę.

Zobaczysz wtedy strony internetowe o wysokiej wartości / wysokiej randze strony. Przejrzysz je wszystkie i szukasz jakiejś strony kontaktowej. Twoim celem jest znalezienie sposobów skontaktowania się z webmasterem. Możesz zrobić ogólne zapytanie, ale jeśli mają opcję wymiany linków, byłoby znacznie lepiej.

Jeśli na przykład strona ma stronę „potencjalni klienci” lub opcję „połącz się z nami”, wpisz swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail, a następnie zostaw wiadomość z prośbą o linki.

Warto udać się do każdej witryny lub bloga i wyszukać nazwisko webmastera lub coś, z czym można spersonalizować wysyłaną wiadomość.

Otrzymasz większą szansę na uzyskanie odpowiedzi, a nawet zbudowanie linku do swojej witryny. Pamiętaj jednak, że nie zmusisz wielu osób do odpowiedzi na twoją prośbę.

Jeśli na przykład prześlesz 30 żądań, możesz otrzymać od 1 do 3 osób, które odpowiedzą. Ważne jest to, że dzięki tej metodzie otrzymujesz wysokiej jakości łącza.

W swoim żądaniu możesz poprosić o wymianę linków lub o możliwość postu dla gości. Księgowanie gości może być idealną metodą, ponieważ będziesz otrzymywać linki jednokierunkowe, ale wymiana linków jest równie skuteczna. Oprócz odwiedzania stron internetowych możesz także wejść na czyjeś blogi.

Na stronie „O mnie” odszukaj informacje właściciela bloga, abyś mógł się z nimi skontaktować i poprosić o wymianę linków lub możliwość zamieszczania postów dla gości.

Ta metoda wymaga dodatkowego wysiłku, ale będziesz zaskoczony, jak wiele osób odpowie Ci. Webmasterzy lub właściciele blogów nie będą myśleć, że spamujesz, jeśli zobaczą, że podjąłeś konieczny wysiłek w celu spersonalizowanej odpowiedzi.

Zdecydowana większość ludzi nie wykona tych żądań, ponieważ wymaga to dużego wysiłku. Przeglądanie wszystkich tych stron internetowych i wszystkich tych aukcji zajmie trochę czasu.

Prowadzenie ekologicznej wymiany linków za pośrednictwem spersonalizowanych zapytań to ciężka praca. Ale ponieważ niewielu ludzi to robi, będziesz znacznie wyprzedzał konkurencję po uzyskaniu wysokiej jakości linków i wysokiej ekspozycji na swojej stronie.