Zmiany na stanowiskach kierowniczych w śląskim garnizonie – Wiadomości

Zmiany na stanowiskach kierowniczych w śląskim garnizonie

Data publikacji 26.02.2021

Dzisiaj w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyło się spotkanie związane z objęciem stanowisk kierowniczych w czterech śląskich jednostkach Policji. Zmiany kadrowe dotyczą komend w Żywcu, Wodzisławiu Śląskim, Dąbrowie Górniczej oraz Tarnowskich Górach. Rozkazy personalne o powierzeniu obowiązków wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn.

Dzisiejsze spotkanie dotyczyło zmian na stanowiskach kierowniczych w czterech śląskich jednostkach Policji.


Rozkazem personalnym, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn z dniem 27 lutego br. powierzył pełnienie obowiązków służbowych Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu mł. insp. Krzysztofowi Czai, dotychczasowemu I Zastępcy Komendanta w tej jednostce. Tego samego dnia obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim zacznie pełnić podinsp. Wiesław Dryja, który do tej pory był I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku.

Zmiany zajdą również w dwóch innych komendach. Szef śląskich policjantów wręczył rozkazy dwóm oficerom, którzy od 1 marca będą pełnić obowiązki na stanowisku I Zastępcy Komendanta. Dotychczasowy Komendant Komisariatu Policji II w Zabrzu, podinsp. Tomasz Melaniuk został delegowany do czasowego pełnienia służby w Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, z kolei kom. Wojciech Nowak, który dotąd kierował Komisariatem Policji II w Bytomiu, został delegowany do czasowego pełnienia służby w Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.


Rozkazy odczytała Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach nadkom. Małgorzata Stempniowska, a Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn życzył policjantom sukcesów na nowych stanowiskach służbowych. Z uwagi na panującą pandemię, spotkanie odbyło się w ograniczonym składzie uczestników i z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego.
Source by [author_name]