Zespół winy webmastera

Ludzie nie lubią o tym rozmawiać, ale nadszedł już czas, by ktoś to zrobił. Są szanse, że ty lub ktoś, kogo to obchodzi, cierpi z tego powodu. To syndrom winy Webmana lub WGS.

Dlaczego tak wielu webmasterów czuje się winnych, gdy działają? Nie dotyczy to "tradycyjnych" właścicieli firm. Właściciel sklepu, który rozwiesza żwir, nie czuje się winny, gdy pracuje dzień i noc przez rok lub dłużej, zanim osiągnie zysk. W rzeczywistości wydaje się godne podziwu.

A jednak, kiedy webmaster musi dziobać klawiaturę do późnych godzin nocnych, jest to trochę inne, haniebne. To dziwne zjawisko związane z web-winą.

WGS przejawia się na wiele sposobów. Niektóre z najczęstszych objawów to:

Praca pomiędzy godziną 23 a 3 nad ranem, kiedy inni, normalni ludzie śpią.

Nadwyżki rekompensaty w innych obszarach; odmawiają korzystania z opieki dziennej dla swoich dzieci, marszcząc brwi na wszelkiego rodzaju produkty spożywcze, szaleńcze wybuchy sprzątania w każdej wolnej chwili.

Racjonalizacja dla współmałżonka lub innych osób (przepraszam, że tak długo to robię, po prostu instaluję ten skrypt …).

Nieumiejętność zwięzłego opisania tego, co robisz (jestem właścicielem, redaktorem, programistą, projektantem stron internetowych, kierownikiem reklamy w internetowym serwisie dla firm telekomunikacyjnych i firm domowych).

Nic dziwnego, że wielu przedsiębiorców internetowych cierpi również z powodu "syndromu SuperMom / Dad".

Wyobrażam sobie, że często wynika to z faktu, że wielu właścicieli wirtualnych firm przyciąga firmy internetowe z chęci bycia w domu ze swoimi rodzinami. I tu leży dylemat. Czy cały ten aspekt pracy z domu nie jest w stanie spędzać czasu z rodziną? Kiedy zaczyna się rzeczywistość, oznacza to, że rozpoczęcie i prowadzenie działalności internetowej jest tak samo wymagające pod względem czasu i zasobów, jak wiele innych firm, czujemy się winni.

Co powinien zrobić webmaster? Cóż, ponieważ liczba właścicieli firm internetowych rośnie, gdy mówimy, nie brakuje rówieśników, z którymi można się cieszyć. Znalazłem wielki komfort, wsparcie i potwierdzenie od moich kolegów webmasterów.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje lekarstwo. Objawy prawie całkowicie znikają wraz z otrzymaniem wypłaty.