Zatrzymany obcokrajowiec – Wiadomości – Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Zatrzymany obcokrajowiec

Data publikacji 26.01.2021

Mundurowi z dąbrowskiej komendy zatrzymali 37-letniego obywatela Szwajcarii, który w pokoju hotelowym ukrywał narkotyki. Mężczyzna złamał przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Wkrótce stanie przed sądem, grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Mundurowi z dąbrowskiej komendy dostali od dyżurnego informację o obcokrajowcu, który pod wpływem alkoholu miał odjechać z hotelu w centrum miasta. Mężczyzna ten miał się udać się do jednej z restauracji w Czeladzi. Mundurowi z prewencji wraz z policjantami ruchu drogowego szybko zatrzymali obywatela Szwajcarii kierującego „na podwójnym gazie”. To nie był jednak koniec kłopotów z prawem 37-latka. Dalsza praca policjantów pozwoliła na szersze ustalenia. Kiedy policjanci sprawdzili pokój, którym dysponował zatrzymany obcokrajowiec, znaleźli i zabezpieczyli w nim ponad 30 działek marihuany. Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.


Policja i prokuratura wnioskowały o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do wniosku i zadecydował, że najbliższe 2 miesiące podejrzany spędzi za kratkami. Jego występki znajdą swój finał w sądzie. Mężczyźnie za posiadanie zabronionych substancji grozi do 3 lat więzienia. 
Source by [author_name]