Zatrzymani za wymuszenie rozbójnicze – Wiadomości

Zatrzymani za wymuszenie rozbójnicze

Data publikacji 17.12.2020

Kryminalni z dąbrowskiej komendy zatrzymali trzy osoby podejrzane o wymuszenie rozbójnicze i pobicie 50-letniej kobiety. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Dwóch z napastników na wniosek prokuratora zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Wkrótce staną przed obliczem sądu.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę na jednym z dąbrowskich osiedli. Około godziny 15:00 do mieszkania 50-letniej dąbrowianki weszło dwóch mężczyzn i kobieta, żądając zwrotu pieniędzy. Bijąc kobietę po twarzy i podtapiając w misce z wodą, próbowali wyłudzić zwrot rzekomego długu. Zastraszona kobieta dopiero następnego dnia poinformowała o wszystkim stróżów prawa.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci. Kryminalni wytypowali miejsca, w których mogą przebywać podejrzewani o wymuszenie rozbójnicze. W ciągu niespełna dwóch dni namierzono i zatrzymano mężczyzn w wieku 45 i 38 lat oraz ich 33-letnią wspólniczkę. Jak się okazało, mężczyźni byli dobrze znani policjantom.

Decyzją sądu obaj trafili do aresztu, wobec kobiety prokurator zastosował dozór policyjny, połączony z zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej oraz poręczenie majątkowe. Śledczy z komendy miejskiej zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego cała trójka mieszkańców Dąbrowy Górniczej usłyszała zarzuty. Grozi im kara do 10 lat więzienia.
Source by [author_name]