Zamknięci w domach, ale otwarci na wiedzę – Wiadomości

Zamknięci w domach, ale otwarci na wiedzę

Data publikacji 24.03.2021

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w kraju najbliższe dni zaleca się spędzać w swoich domostwach. Czas ten można jednak wykorzystać bardzo konstruktywnie. Wracamy do idei spotkań profilaktycznych. Tym razem policjanci drogówki z katowickiej komendy wojewódzkiej proponują spotkania on-line dotyczące taktyki ruchu drogowego. Zgłaszać mogą się uniwersytety trzeciego wieku, kluby seniorów i wszelki inne organizacje i stowarzyszenia skupiające grupy seniorów.

W pierwszych 2 miesiącach tego roku na śląskich drogach zginęło 8 pieszych. Wśród tej grupy 6 osób było w wieku ponad 50 lat. 3 na 4 ofiary wypadków drogowych to ludzie bardzo już dojrzali! To nie napawa optymizmem, dlatego proponujemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Zapraszamy więc do współpracy uniwersytety trzeciego wieku, kluby seniorów i emerytów oraz inne organizacje i stowarzyszenia skupiające grupy seniorów. Profilaktycy z Wydziału Ruchu Drogowego katowickiej komendy wojewódzkiej proponują spotkania on-line, na których podpowiedzą, co należy robić, a czego unikać, aby dramatycznych zdarzeń na drogach mogło być mniej. Policjanci odpowiedzą również na pojawiające się wątpliwości związane z naszym bezpieczeństwem.


Na zgłoszenia chętnych czekamy pod numerami telefonów:


kom. Tomasz Bratek: 609 568 567


sierż. szt. Adam Jakubczyk: 790 201 210.


Na naukę nigdy nie jest za późno, a wiedzę warto utrwalać. Zapraszamy więc do współpracy. Jak takie spotkania wyglądały na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Uniwersytetu Śląskiego zobaczyć można TUTAJ.Source by [author_name]