Zakończenie roku szkolnego klasy policyjnej – Wiadomości

Zakończenie roku szkolnego klasy policyjnej

Data publikacji 04.05.2021

W obecności przedstawicieli Policji i grona pedagogicznego uczniowie klasy o profilu mundurowym z III Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Władysława Andersa w Dąbrowie Górniczej uroczyście zakończyli rok szkolny. Kadeci na co dzień nosili mundury i przygotowywali się do pracy w służbach. Teraz absolwenci zaczynają jeden z najważniejszych egzaminów w swoim życiu. Po uzyskaniu świadectw maturalnych zapraszamy w nasze szeregi. Życzymy wszystkim powodzenia!!!

W miniony piątek w obecności mundurowych dąbrowskiego garnizonu i grona pedagogicznego, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa związanych z obostrzeniami pandemii koronawirusa, 27 uczniów klasy maturalnej III Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Władysława Andersa w Dąbrowie Górniczej uroczyście zakończyło rok szkolny. W większości już pełnoletni absolwenci klasy policyjnej tej szkoły deklarują, że w przyszłości chcą być funkcjonariuszami służb publicznych.


Zainteresowanych nauką w klasach policyjnych czy wojskowych z roku na rok przybywa. Chętnych cały czas jest dużo, a ich liczba rośnie w całej Polsce. Cieszy nas ten fakt i z chęcią uczestniczyliśmy w zakończeniu nauki naszych dąbrowskich kadetów. Uczniowie na co dzień nosili mundury i przygotowywali się do pracy w służbach. Nauka w klasie mundurowej co prawda nie gwarantuje późniejszego przyjęcia do Policji, ale daje większą szansę na egzaminach wstępnych. Podczas zakończenia roku szkolnego przeprowadzono wiele rozmów zachęcających do wstąpienia w szeregi naszej formacji. Wszyscy absolwenci zostali odznaczeni przez dyrekcję i grono pedagogiczne Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Odznakami Wzorowego Kadeta za godną naśladowania postawę uczniowską.


Liceum współpracując z Policją, ma możliwość zapoznania adeptów z trudem pełnienia służby mundurowej. Policja natomiast pozyskuje wiedzę na temat ilości osób zainteresowanych przyszłą pracą jako funkcjonariusz. Wzajemne bardzo dobre relacje wpływają na coraz lepszą współpracę.


Od dziś absolwenci zaczynają jeden z najważniejszych egzaminów w swoim życiu. Po uzyskaniu świadectw maturalnych zapraszamy w nasze szeregi. Życzymy wszystkim powodzenia!!!
Source by [author_name]