Z Metisem w lesie – „Naturalnie, że chronimy” – Wiadomości

Z Metisem w lesie – „Naturalnie, że chronimy”

Data publikacji 11.06.2021

5 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Dzień ten stał się bardzo dobrą okazją do organizacji dla pracowników oświaty konferencji szkoleniowej, która nosiła nazwę „Go Wild for Life – Bądź dziki – dla życia”. W spotkaniu wziął również udział przedstawiciel katowickiej komendy wojewódzkiej.

W ramach cyklu wykładów pod hasłem „Z Metisem w lesie” Regionalny Ośrodek Metodyczno – Edukacyjny Metis w Katowicach oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, zorganizowały konferencję „Go Wild for Life – Bądź dziki – dla życia”. Jednym z jej prelegentów był mł. asp. Adam Basoń z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który przy tej okazji przedstawił m.in. ustawowe zadania Policji w ramach ochrony środowiska, a także profilaktykę policyjną, która realizowana jest w ramach kampanii społecznej „Naturalnie, że chronimy”. Następnie mundurowy omówił możliwości wykorzystania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w kontekście ochrony przyrody.


Podczas konferencji mogliśmy również posłuchać wykładów pt. „Dlaczego potrzebujemy dzikiej przyrody” prof. dr hab. Piotra Skubały z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, „Czy bać się kleszczy? Profilaktyka chorób odkleszczowych” – dr inż. Anny Wierzbickiej z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz „Co zrobić kiedy spotkasz dzikie zwierzę w lesie? – Biologia i zachowanie zwierząt w lesie” – Jacka Wąsińskiego z Leśnego Pogotowia dla zwierząt w Mikołowie. Całość zakończona została panelem dyskusyjnym.


Logo kampanii - na zdjęciu hasztag i napis naturalnie że chronimy grafika przedstawia trzy drzewa, obok nich logo Lasów Państwowych oraz napis pod grafiką - z Metisem w lesieSource by [author_name]