Wywiadowcy nie zwalniają tempa… – Wiadomości

Wywiadowcy nie zwalniają tempa…

Data publikacji 02.04.2021

Nasi wywiadowcy w minionym kwartale wyeliminowali z dróg Dąbrowy Górniczej wielu nieodpowiedzialnych kierowców. W tym roku to już 27 kierujących odpowie za jazdę pod wpływem narkotyków, czy też po alkoholu. Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo i zapowiadają kolejne kontrole.

Jak duże niebezpieczeństwo w ruchu drogowym sprowadzają nietrzeźwi kierujący, nie trzeba przypominać. Tylko od początku roku dąbrowscy wywiadowcy zatrzymali już 27 kierujących, którzy staną przed wymiarem sprawiedliwości za jazdę na podwójnym gazie lub pod wpływem środków odurzających. Oprócz tego nasi stróże prawa w minionym kwartale wyeliminowali z dróg Dąbrowy Górniczej 21 kierujących pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów oraz 6 kierowców z cofniętymi uprawnieniami. Policjanci nie zwalniają tempa i zapowiadają kolejne kontrole.


Przypominamy!!!


Jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka również świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.Apelujemy również do wszystkich mieszkańców Miasta Dąbrowa Górnicza. Widzisz osobę nietrzeźwą, wsiadającą za kierownicę samochodu? Zareaguj! Swoim działaniem możesz uratować jego życie lub zdrowie, tym samym zapobiec tragedii. Wypadki drogowe to dramat zarówno dla rodzin sprawców, jak i osób pokrzywdzonych w wypadkach. Wspólnie możemy zrobić wiele, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom, spowodowanym skrajnej nieodpowiedzialności, jaką jest kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu i środków odurzających.


 
Source by [author_name]