Wypalanie traw – nielegalne i niebezpieczne! – Wiadomości

Wypalanie traw – nielegalne i niebezpieczne!

Data publikacji 26.03.2020

Przełom zimy i wiosny to okres, kiedy rozpoczyna się proceder nielegalnego wypalania traw. Bardzo często takie wypalanie jest przyczyną pożaru lasu lub znajdującego się w pobliżu budynku. Już w tym roku na terenie naszego województwa z powodu wypalania traw w zginęły dwie osoby.

Coroczne, wiosenne wypalanie traw stanowi duży problem. Efektem takiego procederu są często niekontrolowane pożary, skutkujące dużymi stratami materialnymi, poparzeniami a nawet ofiarami śmiertelnymi. W 2018 roku na terenie kraju odnotowano około 50 tys. pożarów, w których spłonęło 18 tys. ha traw – http://www.stoppozaromtraw.pl/.


Apelujemy do wszystkich osób noszących się z zamiarem wypalania traw i resztek roślin, aby zaniechały tego zwyczaju. Więcej na temat bezcelowości wypalania traw można przeczytać TUTAJ -http://trawy.adp.org.pl/dlaczego-nie/


Informujemy, że zgodnie z przepisami Ustawy o Ochronie Przyrody, a także Kodeksu Wykroczeń za wypalanie traw grozi kara aresztu albo grzywna, nawet do 5000 zł. W przypadku, gdy ogień niebezpiecznie się rozprzestrzeni i zagrozi zdrowiu lub życiu ludzi, albo budynkom, można trafić do więzienia nawet na 10 lat!


Kampania STOP pożarom traw – http://www.katowice.kwpsp.gov.pl/


STOP pożarom traw – http://www.stoppozaromtraw.pl/


 


Source by [author_name]