Wypadek na DK 1 – policjanci apelują o ostrożność – Wiadomości

Wypadek na DK 1 – policjanci apelują o ostrożność

Data publikacji 18.02.2021

Policjanci z Dąbrowy Górniczej wyjaśniają okoliczności wypadku na DK 1. W wyniku zderzenia dwóch ciężarówek, jeden z kierowców poniósł śmierć. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Wczoraj, tuż po godzinie 17.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej został powiadomiony o wypadku drogowym, do którego doszło na trasie DK 1, w okolicach węzła Pogoria. W zdarzeniu tym uczestniczyły dwa samochody ciężarowe. Niestety w wyniku tego zdarzenia 62-letni kierowca ciężarowego renaulta zmarł w szpitalu. Przez kilka godzin droga była zablokowana. Na miejscu pracowały wszystkie służby. W sprawie prowadzone jest śledztwo. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.


Panujące warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły, opady deszczu i śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża.

Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków i sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Zmiana opon na zimowe, kontrola stanu wycieraczek, świateł oraz układu hamulcowego to podstawowe czynności, jakie powinni wykonać kierowcy.

 Source by [author_name]