Wybór projektanta stron internetowych

Wielu właścicieli małych firm ma trudności z podjęciem decyzji, jak dokonać właściwego wyboru przy projektowaniu swojej witryny internetowej. Przeszukują internet w poszukiwaniu pomocy na swojej stronie i stwierdzają, że wybór jest trudniejszy, niż im się wydaje. Obecnie istnieją (dosłownie) miliony stron internetowych, które podają się za profesjonalnych projektantów stron internetowych. Należy jednak zachować ostrożność przy wyborze właściwej osoby lub osób, którym można zaufać wizerunkowi firmy. W tym artykule postaram się podzielić projektantów stron na kategorie w zarządzalnych grupach i nauczyć czytelnika różnicy między typami.

Projektanci stron internetowych dzielą się na cztery ogólne kategorie: niezależny amator, niezależny profesjonalista, Web Design Company, Web Development Firm.

Niezależny amator

Większość projektantów stron internetowych, z którymi się spotkasz, szczególnie przeszukujących Internet, to freelancerzy. Oznacza to, że osoby, które zajmują się projektowaniem stron internetowych, ale nie są zatrudnione przez firmę zajmującą się projektowaniem stron internetowych. Niektórzy są samozatrudnionymi profesjonalistami, ale większość z tych freelancerów to amatorzy i hobbystów. Znajdują kopię FrontPage ™ dostarczoną z pakietem MS Office ™. Odkryli, jak fajnie może być tworzyć strony internetowe, więc zaczęli mówić znajomym, że mogą „projektować” strony internetowe.

Zaletą korzystania z amatora jest to, że są bardzo tanie. „Wady” są zbyt liczne, by je wymienić, ale wskażę kilka. Nie mają szkolenia; mają niewielką wiedzę na temat tego, co sprawia, że ​​dobra strona internetowa działa; nie rozumieją kodu HTML ani CSS, a jedynie wskaż i kliknij FrontPage; nie rozumieją ogólnych koncepcji projektowania i układu i mają niewielkie realne doświadczenie. Najważniejszym powodem, dla którego należy unikać poważnego biznesmena, jest to, że ich praca wygląda na amatorską, co sprawia, że ​​Twoja firma wygląda na amatorską. Kto tego chce?

Niezależny profesjonalista

Profesjonalista jest często definiowany przez po prostu być opłacanym. Ludzie myślą, że jeśli ktoś ci coś wynagrodzi, to jesteś profesjonalistą. Może to prawda na igrzyskach olimpijskich, ale w świecie usług biznesowych nie jesteś profesjonalistą, dopóki nie zostaniesz ustanowiony i szanowany przez klientów i współpracowników. Profesjonalni projektanci stron internetowych Freelancer to ogromny skok od amatora, ponieważ stworzyli portfolio godnej szacunku pracy. Mają jakieś wykwalifikowane szkolenie i doświadczenie oraz poświadczenia, które można zweryfikować, kontaktując się z referencjami. Mają dobrą reputację wśród swoich klientów i innych specjalistów. Ogólnie rzecz biorąc, dobry niezależny profesjonalny projektant stron internetowych może być dobrą osobą do prowadzenia Twojej witryny. Ale trudno je odróżnić od amatora, gdy tylko przeszukujesz sieć.

Plusem jest to, że jeśli znajdziesz dobry, są one znacznie tańsze niż firma zajmująca się projektowaniem stron internetowych. Ale to zwykle jedyna zaleta. Jeśli budżet Cię ogranicza, freelancer wykona mały projekt. Ale wszystko, co naprawdę ważne, należy pozostawić profesjonalnej firmie.

Niektóre wady korzystania z niezależnego profesjonalisty polegają na tym, że zwykle pracują one w niepełnym wymiarze godzin, co oznacza, że ​​są ograniczone w czasie, jaki mogą poświęcić na Twój projekt. Są również ograniczone w tym, co mogą dla Ciebie zrobić. Większość freelancerów to specjaliści w jednej dziedzinie i generaliści we wszystkim innym. Niektórzy nie mają żadnych umiejętności w niczym poza jedną specjalnością i często będziesz musiał znaleźć innych, aby pełnić role. Ponadto freelancerzy nie zawsze są tanie, chociaż wielu z nich dąży do założenia własnej firmy; niektóre są bardzo poszukiwane i za swoją pracę pobierają 100 USD za godzinę lub więcej. Moja rada tutaj jest taka, że ​​jeśli masz tyle pieniędzy, idź z firmą, która ma zespół profesjonalistów, aby wykonać pracę w odpowiednim czasie.

Firma zajmująca się projektowaniem stron internetowych

To kolejny krok poza niezależnym profesjonalistą. Firma zajmująca się projektowaniem stron internetowych oferuje „cały program”. Zapewniają prawdziwe zarządzanie projektami i zebrali zespół ekspertów internetowych, aby wykonać szerszy zakres zadań. Firma może zapewnić znacznie wyższy poziom wiedzy w zakresie projektowania stron internetowych, programowania, opracowywania treści i nie tylko.

Taka firma jest zwykle bardzo mała, ale wystarczająco duża, aby obsłużyć projekty na większą skalę. W porównaniu z najbardziej wykwalifikowanym freelancerem firma ma różnorodność talentów i współpracuje z nimi. Efektem końcowym jest zazwyczaj produkt o znacznie wyższej jakości.

Jedyne prawdziwe wady są z jednej strony, firma zajmująca się projektowaniem stron internetowych jest droższa niż freelancer, ponieważ jest o wiele więcej osób w pracy. Jednak to, co płacisz za pierścienie, jest prawdą. Z drugiej strony, w przypadku bardzo dużych projektów lub długoterminowego rozwoju firmy zajmujące się projektowaniem stron internetowych mogą być zbyt małe i zwykle nie dysponują zasobami ludzkimi, aby pomieścić umowę o wartości 500 000 USD. W końcu dla poważnych ludzi biznesu poszukujących jakości i profesjonalizmu, którzy nie mogą sobie pozwolić na dużą firmę, jest to właściwy sposób.

Firma programistyczna

Jak sugeruje tytuł, firma zajmująca się tworzeniem stron internetowych jest jak każda tradycyjna firma. Zatrudniają pracowników biurowych, mają właścicieli i funkcjonariuszy, a także zespół utalentowanych specjalistów, którym za swoją pracę wypłacane jest wysokie wynagrodzenie. Często mają sprzedawców, którzy zajmują się sprzedażą wewnętrzną i zewnętrzną. Jakość ich pracy jest oczywista, ponieważ nie można być tak ugruntowanym wykonując tandetną pracę. Firmy te oferują zespoły bardzo utalentowanych specjalistów, którzy pracują nad Twoim projektem i wykonują pracę w terminowy i niezwykle wydajny sposób. Ponadto zazwyczaj obejmują wszystkie aspekty rozwoju witryny, w tym marketing i reklamę. Mogą mieć zespoły specjalistów, których mogą rozmieścić w Twojej lokalizacji i pracować w domu na podstawie umowy tymczasowej. Możliwości są nieskończone.

Jeśli cena nie stanowi problemu, a praca o najwyższej jakości jest konieczna, to właśnie to chcesz wykonać. W przypadku mniejszych firm budżetowych oferta znanej firmy zajmującej się programowaniem stron internetowych może powalić Cię z równowagi, ale wiedz, że firmy, które mają wymagania projektowe sięgające setek tysięcy dolarów, znają wynik. Tak więc jedyną prawdziwą wadą firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych jest to, że są one zwykle bardzo drogie. Z drugiej strony koszt jest względny, a większe firmy lubią współpracować z większymi firmami.

Podsumowując, wybór należy do Ciebie. Polecam poważnemu biznesmenowi, abyś przeznaczył przyzwoitą kwotę na właściwe zaprojektowanie i wykonanie profesjonalnej strony internetowej. Unikałbym amatora i zlecałby osobę lub firmę z dużym doświadczeniem i rozsądnymi stawkami, aby stworzyć moją obecność w sieci. Gdyby pieniądze nie były przedmiotem, wówczas zajmowałbym się tylko firmami o ugruntowanej pozycji i płaciłbym duże pieniądze, aby dobrze wykonać pracę.