Wybór hostingu VPS z panelem sterowania cPanel WHM lub Xen

Hosting VPS (Virtual Private Service) jest niezbędnym narzędziem dla niektórych, jeśli nie dla większości webmasterów. VPS to szara strefa między (1) pozyskaniem wspólnego hostingu a (2) korzystaniem z serwerów dedykowanych. Ogólnie rzecz biorąc, współdzielony hosting to tańszy i bardziej ekonomiczny sposób hostowania Twojej witryny. W najlepszym możliwym przypadku witryna może wymagać serwera dedykowanego do obsługi ruchu. Jednak korzystanie z serwerów dedykowanych może zaszkodzić twojej kieszeni. W takim przypadku skorzystanie z VPS jest najlepszym rozwiązaniem korzystnym dla obu stron, aby uzyskać bardziej responsywną usługę hostingu bez nadmiernych wydatków na konserwację.

Dwie najpopularniejsze obecnie platformy panelu sterowania w sieci to WHM cPanel i Xen Control Panel. Wybór między tymi panelami sterowania to wielka sprawa, ponieważ określi wygląd Twojej witryny i jej widoczność w sieci. Oto ważne aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego panelu sterowania:

Wygoda użytkowania. Głównym celem panelu sterowania jest zapewnienie webmasterom graficznego interfejsu użytkownika lub graficznego interfejsu użytkownika do administrowania witryną. Sam termin sugeruje, że panel sterowania przekształca żmudny i skomplikowany proces w zadania „jednym kliknięciem”. Zaśmiecone i skomplikowane GUI pokona cel uzyskania panelu sterowania. Przed podjęciem decyzji ważne jest, aby przeczytać recenzje dotyczące łatwości obsługi i wygody paneli sterowania.

Możliwości wielu użytkowników. Jeśli witryna ma obsługiwać wiele kont, konieczne jest również zapewnienie, że inne konta lub klienci będą mogli utrzymywać i modyfikować własne środowiska. Ta funkcja pozwala zatrzymać klientów, a także zapewnić im satysfakcję z świadczonych usług.

Kontrola przez Internet. Utrzymanie witryny musi być możliwe o każdej porze dnia i gdziekolwiek jesteś. Jest to możliwe przy użyciu internetowych paneli sterowania. Za pomocą zarządzania przez Internet możesz utrzymywać i aktualizować swoje witryny na dowolnym komputerze z dostępem do Internetu.

Doskonałe wsparcie techniczne. Problem strony internetowej należy rozwiązać jak najszybciej. W przeciwnym razie możesz stracić znaczną część ruchu, co spowoduje spadek potencjalnej sprzedaży i klientów. Przyznaj się lub nie, istnieją pewne problemy, których przeciętny użytkownik Internetu nie może skutecznie rozwiązać. W takich przypadkach pomoc zespołu obsługi klienta lub wsparcia technicznego staje się cenna. Zespół reagowania powinien być dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i powinien być w stanie poprawnie rozwiązać problemy bez znacznego upływu czasu.

Wybierając hosting VPS, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak cena, pojemność pamięci / pamięci RAM, elastyczność planów i doskonałe wsparcie klienta / technologii. Oprócz tych aspektów należy zwrócić większą uwagę na identyfikację panelu sterowania VPS. Za pomocą wydajnego panelu sterowania webmaster będzie mógł zarządzać witryną po swojej stronie. Za pomocą panelu sterowania webmaster będzie mógł wykonywać zadania, takie jak dodawanie domen, debugowanie, dodawanie treści, konfigurowanie kont e-mail i kilka innych niezbędnych zadań dla webmasterów. Dlatego wybór planu hostingowego VPS jest kluczowym krokiem w określeniu sukcesu przedsięwzięcia internetowego.