Wsiadł za kierownicę nietrzeźwy oraz łamiąc 2 wyroki sądu – AKTUALIZACJA – Wiadomości

Wsiadł za kierownicę nietrzeźwy oraz łamiąc 2 wyroki sądu – AKTUALIZACJA

Data publikacji 27.04.2020

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dąbrowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który kierował osobowym oplem pod wpływem alkoholu oraz mimo 2 zakazów kierowania pojazdami wydanych przez sąd. Zatrzymanemu grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował 32-latka na okres 3 miesięcy.

Do interwencji stróżów prawa doszło w nocy 23 kwietnia przed godz. 1.00 na ul. Oddziału AK Ordona w dąbrowskiej dzielnicy Strzemieszyce. Tam funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla. Za kierownicą osobówki siedział 32-letni mężczyzna. Okazało się, że dąbrowianin był kompletnie pijany i prowadził auto posiadając prawie 3,2 promila alkoholu w swoim organizmie. Szybko też na jaw wyszło, że 2 wyrokami z 2015 i 2019 roku Sądu Rejonowego w Dąbrowie Górniczej posiada aktywne zakazy kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie za jazdę po alkoholu i złamanie wyroków sądu. Grozi za to do 5 lat więzienia.


Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej zostaosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.


Source by [author_name]