Wprowadzenie I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Dąbrowie Górniczej – Wiadomości

Wprowadzenie I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Dąbrowie Górniczej

Data publikacji 01.03.2021

W sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej odbyło się dzisiaj wprowadzenie zastępcy szefa dąbrowskich policjantów. Komendant Miejski Policji w Dąbrowie Górniczej insp. Artur Klimek przedstawił pełniącego od 01 marca 2021 roku obowiązki I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Dąbrowie Górniczej podinsp. Tomasza Melaniuka.

Dzisiaj w obecności, kadry kierowniczej dąbrowskiego garnizonu policji odbyło się wprowadzenie nowego zastępcy szefa dąbrowskiej Policji. Od 01 marca 2021 roku pełniącym obowiązki Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Dąbrowie Górniczej jest podinsp. Tomasz Melaniuk. Nowy wiceszef dąbrowskiego garnizonu dotychczas pełnił służbę na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji II w Zabrzu.

Podinsp. Tomasz Melaniuk ma 48 lat. Służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku w Komendzie Rejonowej Policji w Tarnowskich Górach. Przez cztery lata pełnił służbę patrolową w Kompanii Pogotowia Policyjnego i Patrolowania KRP Tarnowskie Góry. Z początkiem kwietnia 1998 związał się z pionem kryminalnym tamtejszej jednostki. W 2006 roku delegowany do Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodowa KWP w Katowicach. Od 2008 do 2009 roku służył na stanowisku specjalisty Wydziału Kryminalnego KMP w Zabrzu, a następnie od sierpnia 2009 do końca 2010 obejmował stanowisko Kierownika Referatu do spraw Przestępczości Nieletnich KMP w Zabrzu. Z dniem 01.03.2013 roku awansował na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji III w Zabrzu. Od początku kwietnia 2016 przez 5 miesięcy pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji II w Zabrzu. Podinsp. Tomasz Melaniuk z dniem 01.09.2016 został Komendantem Komisariatu Policji II w Zabrzu.Source by [author_name]