Walentynkowa akcja policyjnych krwiodawców przed dąbrowską komendą – Zapraszamy 13 lutego – Wiadomości

Walentynkowa akcja policyjnych krwiodawców przed dąbrowską komendą – Zapraszamy 13 lutego

Data publikacji 07.02.2020

Policjanci – krwiodawcy z Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej zapraszają 13 lutego na walentynkową zbiórkę krwi na parking przy dąbrowskim garnizonie policji, gdzie na wszystkich, którzy będą chcieli podzielić się z potrzebującymi cząstką siebie czekać będzie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Dla tych którzy przybędą jako pierwsi czekać będą niespodzianki.

W czwartek 13 lutego mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy chętni, którzy będą w pobliżu Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej przy ul. Piłsudskiego 11, będą mogli w niecodzienny sposób obchodzić „Walentynki” i tego dnia honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. Ta prosta forma pomocy może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia. Dla tych którzy przybędą jako pierwsi organizatorzy przygotowali walentynkowe niespodzianki


16 dąbrowskich stróżów prawa zrzeszonych w powstałym przy Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej klubie honorowych krwiodawców oddało już ponad 120 litrów krwi, a dwóch policjantów z Dąbrowy Górniczej należy do elitarnego grona Zasłużonych dla Zdrowia Narodu. Zachęcamy wszystkich, którzy bezinteresownie chcą wspomóc najbardziej potrzebujących. To nic nie kosztuje. Oddana krew trafia do szerokiej grupy odbiorców, m.in. rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.


Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.


Gorąco zachęcamy wszystkich krwiodawców z zaprzyjaźnionych służb, ale także wszystkich chętnych dąbrowian, do czynnego udziału w walentynkowej zbiórce.


Source by [author_name]