W ramach akcji „Bezpieczna Dąbrowa. W mundurze siła” każdy dąbrowski „pierwszak” otrzyma kamizelkę odblaskową – Wiadomości

W ramach akcji „Bezpieczna Dąbrowa. W mundurze siła” każdy dąbrowski „pierwszak” otrzyma kamizelkę odblaskową

Data publikacji 23.09.2019

Policyjni profilaktycy, wspólnie z uczniami dąbrowskiej klasy mundurowej, dzięki zaangażowaniu miejskich samorządowców prowadzą działania profilaktyczne pod hasłem: „Bezpieczna Dąbrowa. W mundurze siła”. Mundurowi wspólnie z kadetami odwiedzają wszystkie pierwsze klasy w dąbrowskich placówkach oświatowych wyposażając każdego „pierwszaka” w kamizelkę odblaskową, szczególnie teraz kiedy już niedługo zacznie się jesienna szaruga, aby dzieci były bardziej widoczne, a przez to i bardziej bezpieczne.

Działania „Bezpieczna Dąbrowa. W mundurze siła” to wspólny projekt dąbrowskich stróżów prawa, kadetów z klasy mundurowej i samorządowców, którzy przekazali kamizelki. Policjanci i kadeci do chwili obecnej odwiedzili już 11 placówek oświatowych na terenie miasta i przekazali ponad 300 kamizelek odblaskowych najmłodszym uczniom dąbrowskich szkół podstawowych. Działania oczywiście powiązane są profilaktycznym przekazem dla najmłodszych dotyczącym ich bezpieczeństwa. Stróże prawa i kadeci z liceum im. Gen. Władysława Andersa w Dąbrowie Górniczej posiadają jeszcze do rozdysponowania prawie 1000 kamizelek. Trafią one w najbliższym czasie do uczniów klas pierwszych kolejnych dąbrowskich placówek oświatowych.


Source by [author_name]