Uwaga na zwierzęta leśne na dąbrowskich drogach – Wiadomości

Uwaga na zwierzęta leśne na dąbrowskich drogach

Data publikacji 12.11.2019

Sarna była powodem wczorajszej kolizji, do której doszło na dąbrowskim odcinku ekspresowym odcinku S1. Na szczęście w wyniku zdarzenia drogowego nikt z podróżujących osób nie ucierpiał, ale poważnie uszkodzony został osobowy seat ibiza. Sarna natomiast czmychnęła do lasu przyległego do jezdni lasu. Od początku roku policjanci z Dąbrowy Górniczej odnotowali na terenie miasta już ponad 50 zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt.

Kolizja ze zwierzęciem na drodze jest niebezpieczna tak dla kierowcy jak i pasażerów. Należy zwracać uwagę na pobocze – mogą się tam znajdować zwierzęta. Widząc zwierzę na drodze należy zwolnić, użyć klaksonu. Nigdy nie należy włączać świateł drogowych (długich). Nie powinniśmy lekceważyć odblasków, jeśli widzimy je w pobliżu drogi, mogą być to reflektory pojazdu odbijające się w oczach zwierząt. Gdy zobaczymy na drodze pojedyncze zwierze należy zachować ostrożność – za nimi mogą podążać inne zwierzęta.


Wypadek z udziałem zwierząt! – należy zachować spokój, zjechać na pobocze, włączyć światła awaryjne, zabezpieczyć miejsce wypadku trójkątem ostrzegawczym. Natychmiast należy zadzwonić pod numer alarmowy 112 celem sprowadzenia leśniczego lub weterynarza. Nie zabieramy zwierzęcia do samochodu! Nie dotykamy rannego zwierzęcia, czekamy na pomoc!

Source by [author_name]