Uwaga kruchy lód – Wiadomości

Uwaga kruchy lód

Data publikacji 04.03.2021

Dodatnie temperatury powietrza sprawiają, że lód jest cienki i kruchy. Policjanci apelują aby nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki. Wejście stwarza śmiertelne zagrożenie! O czym przekonał się mieszkaniec naszego miasta.

O dużym szczęściu może mówić 60-latek, pod którym załamał się lód na jeziorze Pogoria III. Informację o zdarzeniu stróże prawa otrzymali wczoraj przed południem. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, funkcjonariusze straży pożarnej oraz załoga karetki pogotowia ratunkowego. Dąbrowianin lekkomyślnym zachowaniem stworzył realne zagrożenie dla swojego życia i zdrowia. Strażacy wyciągnęli na brzeg mieszkańca naszego miasta i przekazali go załodze ratownictwa medycznego. Mężczyzna przytomny i przestraszony został przewieziony do szpitala. Jak się okazało, wszedł na lód w okolicach „cypelka”, by pojeździć na łyżwach.


Policjanci w dalszym ciągu przestrzegają przed wchodzeniem na lód!!!

Mróz już odpuścił, na termometrach jest dodatnia temperatura. Jednak lód gdzieniegdzie jeszcze występuje, ale się topi i jest coraz cieńszy. Pęknięcie tafli może spowodować, że wpadniemy pod nią, a wydostać się jest bardzo trudno. Ponadto woda jest bardzo zimna, co powoduje szybkie wyczerpanie i wychłodzenie organizmu. Próby wejścia, spacerowania, wędkowania czy też jazdy na łyżwach mogą zakończyć się tragedią – a to jest raczej pewne.

Dąbrowscy policjanci sprawdzają akweny wodne pod kątem obecności tam osób, kontrole takie dokonywane są z brzegu. Policjanci będą kontynuować swoje działania i apelować o rozsądek i niewchodzenie na lód.Source by [author_name]