Typowe błędy budowania linków SEO

Budowa linków znacząco wzrosła w optymalizacji wyszukiwarek. Możesz handlować linkami, a także kupować i sprzedawać je, choć nie jest to coś, co otwarcie robisz, aw wielu przypadkach, jeśli się dowiesz, możesz usunąć swoją witrynę. Dlatego ważne jest, aby budować odpowiednie linki, a także wybierać odpowiednie, ponieważ może to być kosztowne, a chcesz tylko linki, które przyniosą korzyści Twojej stronie. Konsultant SEO będzie w stanie znaleźć odpowiednie linki, które należy umieścić na Twojej stronie.

Ponieważ wymiany linków są nadal uważane za techniki białych kapeluszy, możesz wymieniać linki z innymi stronami. Możesz również kupić link zwrotny od webmastera, jednak upewnij się, że jest to odpowiedni link, z którego będziesz korzystać. Staje się bardzo kosztowne, jeśli nie kupisz od zaufanego webmastera, lub Twój link zniknie lub otworzy się jako atrybut „bez śledzenia”. Ważne jest, aby zawsze sprawdzać linki zwrotne i upewnić się, że są uruchomione, zwłaszcza jeśli zapłaciłeś za nie.

Inną ważną częścią linku zwrotnego jest tekst kotwicy. To jest tekst, który klikasz na swoją stronę. Ważne jest, aby tekst zakotwiczenia zawierał słowa kluczowe, a nie coś losowego lub na wzór „Kliknij mnie”. Jeśli nie ma słów kluczowych, jest to bezcelowe łącze zwrotne. Istnieją różne narzędzia, które mogą ci w tym pomóc, ponieważ przeglądanie zajmie chwilę, poszukaj analizatorów tekstu kotwicy łącza zwrotnego.

Ponieważ roboty indeksujące nie mogą czytać niczego poza tekstem, nie jest dobrze mieć link zwrotny, którego linkiem jest obraz. Nawet jeśli obraz wygląda bardzo ładnie, a ludzie go klikają, nie jest dobrym SEO, ponieważ roboty indeksujące nie mogą go odczytać, dlatego nie można go zastosować do twojego rankingu. Jeśli musi zawierać słowo kluczowe, możesz skonsultować się z nimi, aby dodać tekst wraz z linkiem, aby roboty indeksujące mogły go zobaczyć.

Ponieważ ważne jest posiadanie wielu linków zwrotnych, posiadanie linków zwrotnych z nieistotnych stron nie przyniesie Ci absolutnie nic dobrego. Wiele nieistotnych stron internetowych, które można kupić za pomocą linków zwrotnych, ma zazwyczaj setki linków na swoich stronach, ale nie mają ze sobą nic wspólnego. Jedyną stroną, na której możesz wygodnie uzyskać linki zwrotne z wielu linków do stron, jest katalog, jednak musisz być ostrożny, upewnij się, że jest to zaufany katalog.

Jak wspomniano powyżej, niektóre witryny mogą zawierać wiele linków na tej samej stronie, na której znajduje się Twój link. Dla dobrego SEO, które nie przyniesie wiele korzyści. Im mniej linków znajduje się na stronie internetowej, tym lepiej, ponieważ dzięki temu Twoja strona będzie wyglądać ważniej. Po ponownym połączeniu z katalogu możesz sprawdzić, czy istnieją linki do tego katalogu i zapłacić opłatę. Dzieje się tak, ponieważ wiele linków w katalogach faktycznie powraca z atrybutem „no follow”, chyba że są one płatne, co sprawi, że Twój link będzie wyglądał ważniej wśród wielu, które nie działają.

Wreszcie, i oczywiście, prawdopodobnie jedna z najważniejszych, nazywana jest złymi sąsiadami. Są to linki, które mają złą reputację. Musisz być bardzo ostrożny przy wyborze linków, ponieważ możesz zostać ukarany za posiadanie złego sąsiada. Dlatego zawsze ważne jest sprawdzenie wszystkich linków, z którymi będziesz się wiązał, zanim połączysz się z nimi lub powrócisz z nich. Istnieją również przypadki, w których dobry link staje się zły, gdy zaczyna wykorzystywać nieuczciwe metody lub publikuje pornografię lub inne nieodpowiednie rzeczy, które mogą wpłynąć na twój ranking. Po uzyskaniu linku sprawdzaj je raz na jakiś czas, na wypadek gdyby zmieniły sposób.

Ogólnie rzecz biorąc, bardzo ważne jest, abyś miał dobre i niezawodne linki wsteczne do swojej witryny w celu optymalizacji dla wyszukiwarek. Jeśli zatrudnisz konsultanta SEO do skonfigurowania linków zwrotnych, najlepiej byłoby, gdyby ze względu na swoje doświadczenie mieli znacznie lepsze relacje z różnymi stronami internetowymi. Upewnij się, że regularnie przeglądasz swoje linki, aby upewnić się, że wszystkie są dobrymi sąsiadami i pomogą w podniesieniu rangi Twojej witryny.