Trwają działania „Trzymaj się prawego pasa” – Wiadomości

Trwają działania „Trzymaj się prawego pasa”

Data publikacji 15.07.2021

Dzisiaj śląska drogówka na drogach naszego województwa będzie prowadzi działania „Trzymaj się prawego pasa”. Ich celem jest ograniczenie nieprawidłowego zachowania kierujących na drogach oraz poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zwracają uwagę przede wszystkim na kierowców tamujących i utrudniających ruch jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas jest wolny.

Na głównych ciągach komunikacyjnych województwa śląskiego niejednokrotnie można się spotkać z sytuacją, w której kierujący pojazdami korzystają z lewego pasa pomimo faktu, że prawy pas jest wolny lub tamują i utrudniają ruch, poruszając się lewym pasem zbyt wolno. Takie sytuacje sprawiają, że ruch drogowy nie odbywa się w sposób płynny, wielokrotnie utrudnia pojazdom uprzywilejowanym dojazd do miejsca, gdzie potrzebna jest ich pomoc, jak również skłania pozostałych kierujących do podejmowania manewru wyprzedzania z prawej strony. Dlatego jednym z głównych zadań akcji “Trzymaj się prawego pasa” jest uświadamianie kierującym, że wskazane powyżej zachowanie stwarza zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu.


Od 6.00-22.00 patrole wyposażone w wideorejestratory działają m.in. ma DW902 (DTŚ),  Autostradzie A4 oraz na S1.Source by [author_name]