Trwa Międzynarodowy Tydzień Mediacji – Wiadomości

Trwa Międzynarodowy Tydzień Mediacji

Data publikacji 17.10.2019

W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 17 października 2019 r., natomiast Tydzień Mediacji odbywa się w dniach od 14 do 18 października 2019 r. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji, jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym.

Wzorem lat ubiegłych, obchody mają na celu włączenie lokalnych środowisk do działań prowadzonych przez prezesów sądów, koordynatorów do spraw mediacji oraz sędziów, jak również współpracy pomiędzy ośrodkami mediacyjnymi, a wymiarem sprawiedliwości. Informacje o działaniach lokalnych są publikowane na stronach internetowych właściwych sądów okręgowych, a linki do nich znajdą się na witrynie Ministerstwa Sprawiedliwości. Do działań informacyjno – profilaktycznych w trakcie trwania tygodnia mediacji włączają się również stróże prawa z dąbrowskiego garnizonu policji. Na terenie Dąbrowy Górniczej funkcjonuje Centrum Komunikacji i Mediacji „Dialog” z siedzibą w Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ul. Sienkiewicza 6A/6 tel. +48 501 470 575, +48 694 716 093.


Dąbrowscy policjanci aktywnie włącząją się w działania promujące mediację, jako skuteczną metodę rozwiązywania sporów. Mundurowi uczestniczyć będą w spotkaniach, konferencjach, prelekcjach, warsztatach o tematyce mediacyjnej. Ich celem jest dotarcie z ideą pozasądowego rozwiązywania sporów do jak najszerszego grona osób.


  • W dniu 15 października w godzinach 16.00-18.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej przy ul. Piłsudskiego 11 dyżur pełnić będzie P. Sebastian Kopczyński – specjalista z Centrum Komunikacji i Mediacji DIALOG w Dąbrowie Górniczej.
  • W dniu 16 października w godzinach 10.00-12.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej przy ul. Piłsudskiego 11 dyżur pełnić będzie P. Sebastian Kopczyński – specjalista z Centrum Komunikacji i Mediacji DIALOG w Dąbrowie Górniczej.
  • W dniu 17 października w godzinach 10.00-12.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej przy ul. Piłsudskiego 11 dyżur pełnić będzie P. Sebastian Kopczyński – specjalista z Centrum Komunikacji i Mediacji DIALOG w Dąbrowie Górniczej.

 Source by [author_name]