Top Link Strategie i porady dla poważnych webmasterów

Webmasterzy przyjmują różne strategie budowania linków z zamiarem zwiększenia popularności linków na stronie internetowej. Link Building to aktywny program, który zwiększa liczbę i jakość linków przychodzących, które wskazują Twoją witrynę, w celu zwiększenia pozycji witryny w rankingach wyszukiwarek dla konkretnych słów kluczowych. Poniżej znajdują się najważniejsze strategie budowania linków i porady, które pomogą Osiągnij swój cel.

1. Unikalna zawartość jakości:

Pierwszą rzeczą, która zachwyca serce użytkownika witryny jest zawartość. Twórz treści, które są wyjątkowe, użyteczne i interesujące. Webmasterzy, którzy uznają tę treść za przydatną, zamienią link do Twojej witryny, aby zapewnić odwiedzającym jej stronę przydatną funkcjonalność. To automatycznie zapewnia witrynie bardzo cenne jednokierunkowe linki zwrotne.

2. Katalogi sieciowe:

Jedną z strategii budowania linków, którą należy rozpocząć wcześnie, jest przesłanie witryny do darmowych i płatnych katalogów internetowych o wysokiej pozycji stron. Strategie te zapewnią użyteczne jednokierunkowe linki zwrotne i wzajemne łącza z katalogów, które wymagają łącza powrotnego. Nie przesyłaj do katalogów niezwiązanych z tematem Twojej witryny, ponieważ wyszukiwarki nie przypisują żadnych zasług dla tych linków. Należy unikać ekskluzywnych linków lub nadmiernych linków z katalogów internetowych.

3. Marketing artykułów:

Marketing artykułów jest jedną z najlepszych strategii budowania linków i powinieneś zacząć ją wdrażać przy najbliższej okazji. Pisz autorytatywne artykuły wyświetlające swoje ekspertyzy i przesyłaj je do renomowanych katalogów artykułów za pomocą linku prowadzącego do Twojej witryny w polu zasobów.

Webmasterzy wyszukujący wysokiej jakości treści opublikują te artykuły, udostępniając w ten sposób przydatne linki do stron. To wkrótce stanie się bardziej wirusowe, ponieważ więcej stron internetowych publikuje je, dając ci tysiące linków zwrotnych w ciągu kilku miesięcy.

4. Oznaczanie i tworzenie książki społecznej:

Social bookmarking i serwisy społecznościowe są dziś niezwykle popularne. Setki milionów ludzi aktywnie uczestniczy w takich serwisach, jak Facebook, Twitter, Digg, Delicious Reddit i Stumbleupon. Twoje strategie powinny polegać na dołączaniu do tych stron i przesyłaniu do nich linków do stron i artykułów, a tym samym uzyskania wartościowych linków zwrotnych. Dołącz do społeczności i promuj swoje artykuły, zwiększając w ten sposób swoją widoczność.

5. Wzajemny budynek Link:

Mimo że wzajemne powiązania nie są zbyt przychylne wyszukiwarkom, jak to miało miejsce wcześniej, z powodu nieetycznych praktyk niektórych właścicieli witryn, a mimo to wyszukiwarki doceniają wzajemne linki, jeśli pochodzą z odpowiednich stron jakości. Według Matt Cutts z Google "linki z niepowiązanych stron internetowych zmniejszają oceny witryn, a wszystkie linki, które uzyskałeś z takich stron, będą traktowane jako całkowicie bezwartościowe".

6. Strony władz:

Jedną z najlepszych strategii budowania linków w celu uzyskania wysokiej jakości linku wstecznego jest identyfikacja witryn w swojej niszy, które wyszukiwarki uznają za witryny urzędów i żądają partnerskiej wymiany linków. Nie jest to łatwe do uzyskania, ale jest to możliwe, a jeśli Ci się uda, popularność linków i pozycja strony zyskają na wartości.

7. Wskazówki:

Posiadanie tekstów kotwiących w twoich linkach przychodzących z umieszczonymi w nich docelowymi słowami kluczowymi zapewni wyszukiwarkom dobrą wskazówkę na temat witryny lub strony internetowej. Zmieniaj tekst znacznika zakotwiczenia, aby nie wyglądał jak spam w wyszukiwarkach.

Możesz zostać ukarany za połączenie świadomie lub nieświadomie ze wspomnianymi witrynami.

Unikaj łączenia z Link Farms. Są to strony internetowe, które mają setki różnych linków, połączonych ze sobą na każdej stronie.

Strony bezpłatne, znane również jako witryny FFA, są również odrzucane przez wyszukiwarki.

Unikaj tworzenia linków do Złych okolic, ponieważ są to strony internetowe, które zostały zakazane lub ukarane przez wyszukiwarki

Wniosek:

Postępuj zgodnie z powyższymi strategiami budowania linków i stopniowo zdobywaj wysokiej jakości łącza zwrotne, a będziesz na najlepszej drodze do tego, aby Twoja witryna wyglądała wysoko w wynikach wyszukiwania dla wybranych słów kluczowych.