Technika banerów reklamowych

Jeśli chcesz umieścić baner reklamowy w innych witrynach, możesz to zrobić na trzy sposoby. Po pierwsze, możesz zorganizować wyświetlanie banerów reklamowych innych firm na swojej stronie, w zamian za wyświetlanie Twojego banera. Po drugie, możesz po prostu zapłacić stronie wydawcy za opublikowanie banera; i po trzecie, możesz zapłacić za sieć banerów (wyszukuj je online), aby umieścić swój baner w różnych witrynach wydawców.

Dla każdego, kto może nie mieć dużo kapitału początkowego na reklamę, wymiana banerów z innymi webmasterami może być dobrym rozwiązaniem. Możesz podejść do tego na dwa sposoby. Po pierwsze, możesz pielęgnować relacje z właścicielami innych stron internetowych, dzięki czemu możesz handlować banerami. Umożliwi to umieszczanie reklam banerowych w określonych witrynach i publikowanie innych reklam banerowych pasujących do Twojej witryny. Może to być jednak czasochłonne, ponieważ będziesz musiał rozwijać relacje z każdym webmasterem. Oznacza to, że na początku nie będziesz mógł opublikować swojego banera na wielu stronach.

Aby uzyskać baner reklamowy na wielu stronach w znacznie krótszym czasie, rozważ dołączenie do programu wymiany banerów. Sposób wymiany banerów jest prosty: umieszczasz określoną liczbę banerów reklamowych w swojej witrynie i webmasterów witryn związanych z tymi postami w Twojej witrynie. Zazwyczaj będziesz musiał opublikować więcej niż jedną reklamę banerową dla każdego z nich, które opublikują – w ten sposób program wymiany zyskuje. Układ zapewnia im więcej przestrzeni reklamowych banerów niż rzeczywiste reklamy, które muszą umieścić dla swoich członków. Następnie mogą sprzedać dodatkową przestrzeń reklamową płatnym reklamodawcom.