Szybkie zatrzymanie podejrzanych o rozbój – Wiadomości

Szybkie zatrzymanie podejrzanych o rozbój

Data publikacji 11.03.2021

Zaledwie dwa dni zajęło dąbrowskim kryminalnym ustalenie i zatrzymanie sprawców rozboju. Mężczyźni użyli gazu paraliżującego, a następnie zabrali pokrzywdzonemu portfel z dokumentami i gotówką oraz splądrowali garaż. O ich dalszym losie postanowi sąd.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na jednym z dąbrowskich osiedli. 49-letni mieszkaniec naszego miasta pracował w swoim garażu. Gdy wychodził i zamykał drzwi, został napadnięty przez dwóch mężczyzn. Obezwładniono go przy użyciu gazu paraliżującego. Pokrzywdzony upadł na ziemię. Gdy wróciła mu świadomość, zauważył brak jego skórzanej torby z zawartością portfela, w którym znajdowały się dokumenty – dowód osobisty, prawo jazdy, karta do bankomatu oraz gotówka w kwocie 200 złotych. Sprawcy splądrowali też garaż, z którego skradziono odkurzacz renomowanej marki oraz dwie latarki. Dzień później pokrzywdzony złożył w naszej komendzie zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. W tym momencie do działania przystąpili policjanci Wydziału Kryminalnego.


W ciągu dwóch dni, w wyniku pracy operacyjnej ustalili, a następnie zatrzymali 25-letniego mieszkańca naszego miasta oraz jego 31-letniego kolegę, również dąbrowianina, podejrzewanych o popełnienie przestępstwa. Mężczyźni zostali przewiezieniu do policyjnego aresztu. Dąbrowianie usłyszeli już zarzuty popełnienia rozboju. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec obydwu dozór policyjny i poręczenie majątkowe.Source by [author_name]