Sznupek w trakcie świąt kontrolował kwarantanny – Wiadomości

Sznupek w trakcie świąt kontrolował kwarantanny

Data publikacji 28.12.2020

W tym magicznym, świątecznym czasie dzielnicowi z dąbrowskiej komendy postanowili urozmaicić codzienną kontrolę osób przebywających na kwarantannie. Mowa tu o najmłodszych uczestnikach. Do drzwi i okien małych pociech wraz z mundurowymi zawitał Sznupek.

W okresie świąt dwaj dzielnicowi asp. szt. Dariusz Mucha i mł. asp. Andrzej Majcher służący na co dzień jako dzielnicowi rewiru I dąbrowskiej komendy, postanowili wywołać uśmiech na twarzy najmłodszych uczestników kwarantanny domowej. W trakcie kontroli do drzwi i okien maluchów wraz z policjantami zapukał Sznupek. Zdziwieniu dzieciaków nie było końca. Razem z rutynowymi pytaniami o zdrowie uczestników kwarantanny, popłynęły łzy szczęścia maluchów. Dzieci były pozytywnie zaskoczone widokiem dużej maskotki. Rodzice dziękowali za zaangażowanie, pomysł i urozmaicenie czasu ich pociech podczas panujących ograniczeń. Nasi dzielnicowi stwierdzili, „że uśmiech wywołany na twarzach tych dzieciaków był najcenniejszym prezentem pod choinkę”.Policjanci codziennie zwracają uwagę na to, czy osoby przebywające na terenie miasta stosują się do zasad związanych z obostrzeniami dotyczącymi choroby covid-19. Podczas pracy funkcjonariusze nie tylko kontrolują osoby objęte kwarantanną domową, ale sprawdzają też środki komunikacji publicznej, sklepy, lokale, galerie handlowe i inne miejsca grupowania się osób.


Przypominamy i apelujemy o odpowiedzialne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb – policjantów, medyków, strażników granicznych, strażaków oraz przedstawicieli innych instytucji walczących z pandemią. Bądźmy odpowiedzialni i rozsądni – tylko wspólnymi siłami, społecznym obowiązkiem dbania o współobywateli przyczynimy się do ograniczenia rozprzestrzeniania koronawirusa.
Source by [author_name]