Speed strzeże bezpieczeństwa na dąbrowskich drogach – Wiadomości

Speed strzeże bezpieczeństwa na dąbrowskich drogach

Data publikacji 10.05.2021

Dąbrowscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali kierowcę osobówki za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. To nie był koniec jego kłopotów z prawem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Minionej nocy dąbrowscy policjanci z grupy SPEED w trakcie rutynowego patrolu miasta, zatrzymali do kontroli osobowego fiata, który poruszał się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Urządzenie rejestrujące pokazało wynik 81km/h. O ile wynik ten nie jest zatrważający, to nie był koniec kłopotów z prawem 32-letniego kierującego. Mundurowi sprawdzili, że dąbrowianin w ogóle nie powinien kierować pojazdami. Mężczyzna posiadał aktywne 3 sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez sąd. Nieodpowiedzialnego kierowcę przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało, 32-latek prowadził pojazd po użyciu alkoholu. Dąbrowianin został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.


Śledczy wykonują czynności procesowe w sprawie zatrzymanego. Czekają go zarzuty m.in. dotyczące złamania sądowych zakazów kierowania. Mężczyźnie grozi do 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów i do 5 lat za kratkami.Source by [author_name]