Speed czuwa nad bezpieczeństwem na dąbrowskich drogach – Wiadomości

Speed czuwa nad bezpieczeństwem na dąbrowskich drogach

Data publikacji 10.05.2021

Dąbrowscy policjanci grupy SPEED zatrzymali kierowcę osobówki za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. To nie był koniec jego kłopotów z prawem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Minionej nocy dąbrowscy policjanci grupy SPEED w trakcie rutynowego patrolu dróg naszego miasta zatrzymali do kontroli osobowego fiata, który poruszał się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Urządzenie rejestrujące pokazało wynik 81km/h. O ile wynik ten nie jest zatrważający, to nie był koniec kłopotów z prawem 32-letniego kierowcy. Mundurowi sprawdzili, że dąbrowianin w ogóle nie powinien poruszać się pojazdami jako kierowca. Mężczyzna posiada aktywne 3 sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez nasz sąd. Feralnego kierowcę przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jakby tego było mało, urządzenie wykazało, że 32-latek prowadził pojazd po użyciu alkoholu. Dąbrowianin został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.


Śledczy wykonują czynności procesowe w sprawie zatrzymanego. Czekają go zarzuty co najmniej dotyczące złamania sądowych zakazów kierowania. Mężczyźnie grozi do 15 lat zakazu prowadzenia pojazdów i do 5 lat za kratkami więzieniaSource by [author_name]