Śląscy policjanci wicemistrzami Polski – Wiadomości

Śląscy policjanci wicemistrzami Polski

Data publikacji 12.09.2019

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej Zawiercie 2019. Wczoraj i dziś policjanci walczyli o tytuł najlepszych siatkarzy. W zawodach wzięło udział 9 drużyn z całej Polski. Najlepszą okazała się reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Tuż za nią uplasowali się policyjni siatkarze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Mariusz Krzystyniak.

Dziś zakończyły się dwudniowe Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej Zawiercie 2019. Na dwóch halach sportowych przy ul. Wojska Polskiego 55 i Blanowskiej 40 w Zawierciu o tytuł najlepszych siatkarzy rywalizowało 9 drużyn. Reprezentanci komend wojewódzkich z: Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Łodzi, Opola, Poznania, Olsztyna i Katowic grali na najwyższym poziomie. Mecz finałowy rozegrany został o godz. 13:00. Najlepszymi siatkarzami okazali się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Tuż za nimi znaleźli się mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Trzecie miejsce zajęła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.


Wyróżnienia indywidualne otrzymali:


Najlepsza zawodniczka turnieju – Sabina Chyra – Giereś


Najlepszy libero – Łukasz Szremski


Najlepszy rozgrywający – Adrian Kraś


Najlepszy atakujący – Kamil Więciorkowski


Najlepszy zawodnik turnieju – Robert Walczak


Uroczystość wręczenia pucharów i medali uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a także Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca „Zawiercie”. Nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym zawodnikom wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusz Krzystyniak, Prezydent Miasta Zawiercie Łukasz Konarski, a także Starosta zawierciański Gabriel Dors wraz z Wicestarostą Pawłem Sokołem i Sekretarzem Powiatu Tomaszem Dzierżanowskim. Gratulacje na ręce wygranych składał również Wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej Wiesław Cieślik, zawodnik KS Aluron Virtu CMC Zawiercie Michał Masny, a także przedstawiciel Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów nadkom. Tomasz Skiba.

W uroczystym zakończeniu mistrzostw brali udział również Naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach mł. insp. Joanna Świec-Rajca wraz ze swoim zastępcą nadkom. Pawłem Komendą, Dowódca SPPP w Częstochowie mł. insp. Dariusz Kondas, a także Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu insp. Jacek Kurdybelski.


Mistrzostwa zorganizował Wydział Doboru Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy współudziale Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. śląskiego, Urzędu Miasta w Zawierciu, Starostwa Zawierciańskiego oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu. Zawodnicy zakwaterowani byli w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym Morsko Plus.

Source by [author_name]