„Rysunki” niekoniecznie świąteczne… – Wiadomości

„Rysunki” niekoniecznie świąteczne…

Data publikacji 23.12.2020

Policjanci z dąbrowskiego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy spacerując jedną z ulic dzielnicy Strzemieszyce, niszczyli samochody oraz elewacje sklepowe. Pomalowanych zostało 10 samochodów oraz 7 budynków. Za zniszczenie mienia mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.

W ubiegłą niedzielę, około 21.00, dyżurny komisariatu otrzymał zgłoszenie o pomalowanych sprayem kilku samochodach. Okazało się, że obiektem wandali stały się nie tylko samochody, ale i budynki, które mijali po drodze. Łącznie zniszczono 10 samochodów i 7 budynków.


Policjanci przejrzeli nagrania monitoringów i wysłuchali relacji świadków, dzięki czemu ustalone zostały rysopisy wandali. Już kilka minut później, na jednej z ulic w Strzemieszycach, zauważyli osoby odpowiadające rysopisom. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 26 i 28 lat oraz 24-letnią kobietę. Cała trójka to mieszkańcy Dąbrowy Górniczej.

Śledczy z komisariatu zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego dwóm osobom przedstawiono zarzuty. Za zniszczenie mienia mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.


Zdarzenie kolejny raz pokazuje, jak ważna jest zdecydowana reakcja świadków zdarzenia. Dzięki szybkiej informacji otrzymanej od mieszkańców naszego miasta, policjanci mogli błyskawicznie zareagować i zatrzymać wandali.
Source by [author_name]