Rusza akcja „Bezpieczna droga do szkoły” – Wiadomości

Rusza akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

Data publikacji 02.09.2019

Dzisiaj rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dąbrowscy policjanci jak co roku prowadzić będą działania profilaktyczno – edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły”. Szczególną uwagę zwrócą na edukację najmłodszych uczniów aby wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu po zajęciach.

Działania policjantów ukierunkowane są na to, aby najmłodsi wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu po zajęciach. Stróże prawa będą rozmawiać o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza, zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Mundurowi skontrolują również transport przewożący dzieci i młodzież do szkół.


Pamiętajmy, że bezpieczeństwo dzieci zależy w dużej mierze od nas samych – rodziców i opiekunów odpowiadających za swoje pociechy. Istotnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie odblasków. Przypominamy, że od dzisiaj każdy pieszy, który będzie się poruszał po drodze po zmierzchu, poza terenem zabudowanym, będzie musiał posiadać widoczny dla innych uczestników ruchu element odblaskowy. Dowożąc dziecko do szkoły należy pamiętać również o tym, aby zatrzymać się w miejscu dozwolonym tak, aby nie ograniczyć widoczności dla innych kierujących i pieszych przechodzących przez jezdnię.


Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze – zwłaszcza w rejonie szkół, przedszkoli i miejsc gdzie grupują się dzieci. Te rejony szczególnym nadzorem obejmą dąbrowscy policjanci.

Source by [author_name]