Przyłapany sprawca kradzieży sklepowych – Wiadomości

Przyłapany sprawca kradzieży sklepowych

Data publikacji 01.02.2021

Dzięki szybkim działaniom policjantów i pracowników ochrony sklepu zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o kradzież. Utracone mienie zostało odzyskane. Obecnie mężczyzna usłyszał zarzut przestępstwa zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 5.

W ubiegły czwartek policjanci zajmujący się ściganiem sprawców przestępstw przeciwko mieniu zostali zaalarmowani przez ochroniarza o podejrzeniu kradzieży w jego sklepie. Stróże prawa natychmiast udali się do wskazanego dyskontu. Na miejscu zatrzymali 23-letniego mieszkańca Będzina. Mężczyzna w zaledwie dwa dni wyniósł z jednego z marketów na terenie Dąbrowy Górniczej ubrania warte ponad 5000 złotych. Podejrzany gustował w markach renomowanych firm sportowych. Na miejscu policjantom udało się odzyskać konfekcję wartą 1600 złotych, która wróciła już do sprzedaży. Jakby tego było mało, w trakcie przeszukania mieszkania podejrzanego zabezpieczono markowe perfumy, które również pochodziły z kradzieży. W toku pracy operacyjnej nasi stróże prawa ustalili, że mężczyzna dokonał kradzieży perfum na łączną kwotę ponad 4000 złotych na przestrzeni poprzedniego tygodnia w dwóch dąbrowskich drogeriach. Podejrzanego przewieziono do policyjnego aresztu.

Zebrany do tej pory przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie łącznie 7 zarzutów kradzieży, która to jest zagrożona karą pozbawienia wolności do lat 5. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
Source by [author_name]