Przewodnik dla początkujących na temat tworzenia witryny internetowej

Pojęcie tworzenia strony internetowej może prowadzić początkującego szaleńca. Istnieją setki (jeśli nie więcej) stron internetowych wyjaśniających wszystkie zawiłości tworzenia stron internetowych i chociaż zawierają one przydatne informacje, dla początkujących twórców stron internetowych większość tych informacji nie ma do nich zastosowania. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​pewne rzeczy, które może zrobić webmaster początkujący, pozwolą im zwiększyć konkurencję, a jednocześnie poziom umiejętności wymagany do stworzenia strony internetowej jest bardzo minimalny.

Pierwszą rzeczą, o której trzeba pomyśleć, jest to, o czym będzie ich strona internetowa. Zawsze zachęcam nowych twórców witryn do wybierania interesujących ich tematów. W ten sposób nowy webmaster będzie zaangażowany i faktycznie zainteresowany tematem swojej strony internetowej i będzie bardziej skłonny do kontynuowania prac niezbędnych do tego, aby strona zaczęła przyciągać odwiedzających.

Po ustaleniu tematu (lub niszy) strony internetowej jest jedna z pierwszych fajnych rzeczy: decydowanie o nazwie domeny. Nazwa domeny powinna być czymś, co jest niezapomniane i przekazuje, o co dokładnie chodzi w Twojej witrynie. Wybierając odpowiednią nazwę domeny, twoi (potencjalni) użytkownicy będą mogli domyślić się, o czym jest Twoja strona, zanim jeszcze do niej wejdziesz.

Po wybraniu i zarejestrowaniu nazwy domeny następnym krokiem jest podjęcie decyzji o firmie, która będzie hostować Twoją witrynę. Istnieje wiele firm, które oferują hosting, a na początku wystarczy konto bez dodatkowych opłat. Gdy już założysz swoją stronę, zobaczysz dokładnie, czego będziesz potrzebować od swojego usługodawcy hostingowego, na początku szanse na podstawowe konto będą wystarczające.

Szanse na to, że jesteś nowym webmasterem, nie będziesz wiedział, jak ręcznie kodować strony. Nie martw się! Polecam nowym webmasterom korzystanie z systemu zarządzania treścią (CMS) w celu zapewnienia zaplecza dla ich strony internetowej. Moim ulubionym CMSem dla nowych webmasterów jest WordPress. WordPress jest łatwy w instalacji i zapewnia graficzny interfejs użytkownika, który pozwala nawet najbardziej podstawowemu użytkownikowi komputera z łatwością dostosować wygląd i zawartość swojej strony internetowej.

Im więcej czasu spędzasz na swojej nowej stronie, tym lepiej poznasz, jak to działa i co może osiągnąć. Korzystając z systemu CMS takiego jak WordPress, możesz dostosować swoją witrynę do swoich potrzeb i im więcej czasu spędzasz, tym łatwiej. W Internecie jest mnóstwo informacji na temat zakładania własnej strony internetowej i mam nadzieję, że ten artykuł pokazał, że stworzenie pierwszej strony nie musi być skomplikowaną procedurą, w rzeczywistości jest prosta, a przede wszystkim fajna!