Przekierowanie WordPress 301 – jak przekierować do preferowanej domeny

Przekierowanie 301 jest zwykle znane jako przekierowanie po stronie serwera. Przekierowanie 301 służy do ustanowienia stałego przekierowania. Kod 301 oznacza, że ​​domena lub strony zostały trwale przeniesione na zupełnie nową przestrzeń.

To stałe przekierowanie automatycznie powiadamia wszystkie przeglądarki użytkowników, aby skorygowały ich wpływowe zakładki. Przekierowuje także wyszukiwarki, takie jak Google, z konkretnej domeny / URL do drugiej. Istnieją różne scenariusze, w których warto wykonać 301. Tutaj mówię konkretnie o przekierowaniu 301 w WordPress, normalnie po określeniu preferowanej domeny.

Zaleca się (choć nie jest to niezbędne), aby najpierw ustawić preferowaną domenę, a następnie ustawić przekierowanie 301 w WP (WordPress).

Jak ustawić preferowaną domenę za pomocą Narzędzi Google dla webmasterów

  1. Używasz Narzędzi Google dla webmasterów (to nic nie kosztuje).
  2. Zaloguj się do Narzędzi Google dla webmasterów.
  3. Dodaj 2 witryny – w Narzędziach Google dla webmasterów: wersja na www i na www.

Na przykład, powiedzmy, że twoja nazwa domeny jest dowcipna jak "twojadomena.com". W takim przypadku będziesz dodawać następujące 2 witryny w Narzędziach Google dla webmasterów:

  • twojadomena.com AND
  • www.twojadomena.com

Pamiętaj, że w tym momencie jesteśmy tylko dodawanie 2 strony. Jeśli to ułatwia, po prostu myśl o nich jako o dwóch nieco innych etykiety tej samej domeny. Po dodaniu naszych dwóch stron, ustawimy nasze preferowane domena.

(Może być konieczna weryfikacja witryny jako dowód, że jesteś właścicielem tej domeny. Google powiadomi Cię)

Po dodaniu dwóch witryn, ustaw opcję (podobnie) preferowana domena dla obu z nich. (Możesz wybrać wersję www lub wersję inną niż www jako preferowaną domenę). (Staram się wybrać wersję www jako moją preferowaną domenę.)

Po zakończeniu tego w Narzędzia Google dla webmasterów, wróćmy do Twojego WP Admin.

Ustawianie przekierowania 301

Istnieją różne sposoby osiągnięcia przekierowania na serwer 301:

  • .htaccess
  • cPanel
  • WordPress (czyli dla osób z instalacją hostowaną przez WordPress)

Pamiętaj jednak, że jeśli masz instalację hostowaną przez WordPress, robisz to nie chcę wykonać przekierowanie serwera 301 za pomocą twojego cPanel. Jak niedawno odkryłem, może to skończyć się nieskończoną pętlą podczas próby uzyskania dostępu do witryny.

Korzystanie z WordPressa jest znacznie łatwiejsze.

Jak utworzyć przekierowanie 301 w WordPress

Na przykład: zainstalowałeś swój WordPress w katalogu głównym (swojej hostowanej domeny). Korzystamy z tej samej dowcipnej domeny, co poprzednio: "twojadomena.com".

Następnie ustawiłeś preferowaną domenę na wersję www. Następnie będziesz chciał wymusić przekierowanie 301 po stronie serwera, aby wszystko poszło do preferowanej domeny. Zrobimy to w samym WP (WordPress).

Iść do:

WP Admin >> Ustawienia >> Ogólne

Zmień "Adres URL (WordPress)" i "Adres witryny (URL)" z "twojadomena.com" na "www.yourdomain.com "(tj. do twojego preferowane domena).

Uratuj i gotowe! Czy to nie było takie zabawne i łatwe?