Poznaj swój ruch – Google Analytics

Google Analytics to potężne i bezpłatne narzędzie dostępne dla wszystkich właścicieli witryn. Wprowadzenie użytkowników do witryny jest wyzwaniem samym w sobie, ale witryna z włączoną analizą zapewni Ci dodatkową przewagę, której potrzebuje każdy webmaster. Pomoże ci zidentyfikować słabe strony i znaleźć mocne strony. Dowiedz się, jak korzystać z narzędzi i raportów, aby pomóc w rozwijaniu witryny, a co najlepsze w uzyskiwaniu dziennych, tygodniowych i miesięcznych informacji o swoim cennym ruchu, np. Skąd pochodzą użytkownicy, jakie strony odwiedzają, jak długo przebywają i jakich słów kluczowych używają.

Chociaż możesz pomyśleć, że układ strony, treść i reklamy są w 100% idealne, Dzięki szczegółowej analizie możesz zobaczyć i surfować po swojej stronie w sposób, w jaki robią to Twoi użytkownicy. Dowiedzieć się, co działa, a co nie. Możesz zoptymalizować swoją witrynę, aby jak najlepiej wykorzystać odwiedzających i jak najlepiej promować reklamy. Bo przecież wszyscy jesteśmy tutaj, aby zarabiać pieniądze! Jeśli używasz również własnych reklam, takich jak AdWords, analityka gogli jest nieoceniona i musi mieć zasoby. Dowiedz się, jakie reklamy przynoszą ruch, a które konwertują. To samo pozwoli zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

Wydasz swoje cenne dolary reklamowe tylko tam, gdzie i jak najlepiej działa Twoja witryna. Wdrożenie jest bardzo proste, ponieważ potrzebny jest tylko niewielki fragment kodu JavaScript wstawiony przed treścią strony i gotowy do pracy. Najlepszy ze wszystkich jest darmowy, potężny i bogaty w funkcje i żaden poważny właściciel strony nie może się bez niego obejść. Wszystko, czego potrzebujesz, to adres e-mail Google i jesteś gotowy do pracy. Zrób sobie przysługę i przekonaj się sam!