Powołania, mianowania i wyróżnienia podczas narady kierownictwa – Wiadomości

Powołania, mianowania i wyróżnienia podczas narady kierownictwa

Data publikacji 09.10.2019

Dzisiaj w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się narada kierownictwa śląskiego garnizonu policji. Spotkanie stało się również okazją do powołań i mianowań na stanowiska kierownicze oraz wyróżnień policjantów za ich osiągnięcia w służbie i w sporcie. Rozkazy i nagrody wręczył mundurowym Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński.

Dzisiaj kierownictwo śląskiego garnizonu policji spotkało się, aby omówić kwartalne wyniki pracy policjantów w naszym województwie. Nim jednak do tego doszło, wykorzystano spotkanie szefów wszystkich jednostek, aby w tak uroczysty sposób uhonorować zasłużonych policjantów.


Najpierw Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie nadkom. Dariusza Klimczaka – dotychczasowego I Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu oraz mianował na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Katowicach nadkom. Marcina Budzicha – dotychczasowego Zastępcę Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Katowicach.


Następnie odbyło się wręczenie wyróżnień za szczególne osiągnięcia w służbie.


Rozkazem Komendanta Głównego Policji wyróżniony został zastępca dyżurnego Zespołu Dyżurnych Wydziału Prewencji KMP w Rybniku asp. Piotr Kopiec za wzorowe wykonywanie zadań służbowych oraz obezwładnienie napastnika, który 23 września 2019 roku dopuścił się napaści z użyciem noża na pracownika Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Generał Krzysztof Justyński podziękował policjantowi za prawidłową reakcję i podkreślił, że postawa, którą wykazał się policjant jest godna naśladowania. 


Kolejni policjanci wyróżnieni zostali za szczególne wyniki w zwalczaniu przestępczości kryminalnej:


  • 3 policjantów za zatrzymanie sprawcy posiadającego znaczne ilości środków odurzających oraz likwidację uprawy konopi indyjskich;
  • 4 policjantów za ustalenie i zatrzymanie sprawcy zabójstwa z 2000 roku;
  • 4 policjantów za ustalenie i zatrzymanie sprawczyni, która dopuściła się szeregu oszustw metodą „na wnuczka”;
  • 5 policjantów za zabezpieczanie przejazdu kibiców, w trakcie którego zatrzymali dwóch agresywnych pseudokibiców za znieważenie mundurowych.

Za całokształt w 2019 roku, w szczególności za inicjowanie i organizowanie licznych przedsięwzięć oraz projektów profilaktycznych, adresowanych do różnych grup zawodowych oraz społecznych, uhonorowany został podinsp. Adam Strzebińczyk – ekspert z Wydziału Prewencji KWP w Katowicach.


Następni wyróżnieni wywalczyli dla naszego garnizonu tytuły w mistrzostwach policyjnych:


  • 3 policjantów za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Finale Kynologicznych Mistrzostw Polski;
  • 5 policjantów za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Finale Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku”.

Następnie przyszła kolej na wyróżnienie sportowców w policyjnych mundurach:


  • 1 policjant za zajęcie I miejsca, oraz III w klasyfikacji OPEN, w II edycji biegu przez Paryż;
  • drużyna 11 policjantów za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski Policji w Piłce Siatkowej – Zawiercie 2019;
  • 3 policjantów za zajęcie III miejsca w zawodach GROM CHALLENGE 2019;
  • 3 policjantów za zajęcie IV miejsca w zawodach siłowych w Mistrzostwach Służb Mundurowych „Ogień na Ogień”.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Source by [author_name]