Pościg za sprawcami kradzieży – Wiadomości

Pościg za sprawcami kradzieży

Data publikacji 19.03.2021

Dąbrowscy wywiadowcy zatrzymali w pościgu dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież dużej ilości artykułów spożywczych w jednym z dąbrowskich dyskontów. Po przeszukaniu samochodu sprawców zuchwałej kradzieży, policjanci znaleźli także narkotyki. Jeden z zatrzymanych odpowie za kradzież jako recydywista.

W minioną środę dąbrowscy wywiadowcy w trakcie patrolowania miasta podjęli pościg za sprawcami kradzieży dużej ilości artykułów spożywczych z jednego z dąbrowskich dyskontów. Dzięki współpracy z dyżurnym komendy i zgłaszającym, policjanci po kilku minutach pościgu zatrzymali kierującego skodą. Był nim 21-letni mieszkaniec Katowic. Jak się okazało, mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania samochodami. Przeszukując samochód, wywiadowcy znaleźli skradzione artykuły spożywcze oraz papierową torbę z suszem marihuany. Z zabezpieczonych narkotyków można było przygotować blisko 1200 działek dilerskich. Oprócz tego 35-letni pasażer posiadał przy sobie kilkanaście porcji amfetaminy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że drugi z mieszkańców Katowic trudni się kradzieżami sklepowymi na terenie całego województwa. W ostatnim półroczu dopuścił się, aż 19 takich kradzieży. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.


Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie kierowcy trzech zarzutów: niezatrzymania się do kontroli i ucieczki przed policjantami, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz pomocy przy kradzieży. Drugi z mężczyzn odpowie za kradzież w warunkach recydywy i posiadanie narkotyków. Sprawa niebawem znajdzie swój finał w sądzie.