Ponad 1 mln 800 tys. zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa – Aktualności

Ponad 1 mln 800 tys. zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 16.03.2021

W miniony weekend na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przekroczono liczbę 1 mln 800 tys. naniesionych zgłoszeń.

Blisko 2,5 mln użytkowników i ponad 8,4 mln odsłon od 2016 r. świadczy o nieustającej popularności Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwiającej wskazanie Policji miejsc zagrożonych w sposób całkowicie anonimowy, zarówno z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych poprzez strony internetowe www. jak i urządzeń mobilnych. Zachęcamy również do pobrania na urządzenia mobile aplikacji KMZB, dostępnej bezpłatnie w sklepach Google Play jak i App Store.


Komunikowanie się z Policją w tej formie, w obecnej sytuacji epidemicznej jest w 100% bezpieczne, gdyż w przypadku potrzeby naniesienia jednego z dostępnych do wyboru zagrożeń nie wymaga ona od zgłaszającego osobistego przybycia do jednostki organizacyjnej Policji, ani bezpośredniego kontaktu z innymi osobami.


Wśród dostępnych do wyboru kategorii zagrożeń, korzystający z aplikacji najczęściej wskazują te związane z: przekraczaniem dozwolonej prędkości (28,45%), nieprawidłowym parkowaniem (24,85%) oraz spożywaniem alkoholu w miejscach niedozwolonych (16,74%).


Wielokrotnie postulaty użytkowników otrzymane na adres poczty elektronicznej kmzb@policja.gov.pl, omawiane są z koordynatorami odpowiedzialnymi za funkcjonowanie KMZB w poszczególnych województwach. Działanie takie pozwala na wprowadzanie nowych, jak i optymalizowanie dotychczasowych rozwiązań w zakresie funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.


Przypomnieć należy, że choć KMZB rozwiązuje wiele lokalnych problemów, to w przypadku zdarzeń wymagających natychmiastowej reakcji ze strony Policji lub innych służb ratunkowych, konieczne jest powiadomienie ich z wykorzystaniem telefonu alarmowego 112.


Dziękując za wszystkie przekazane zgłoszenia skutkujące poprawą bezpieczeństwa i świadczące o współodpowiedzialności użytkowników Mapy zagrożeń za szeroko rozumiane bezpieczeństwo ludzi, zachęcamy do dalszego korzystania i jednocześnie promowania wśród przyjaciół, znajomych oraz rodziny tego rozwiązania.


(Biuro Prewencji KGP)
Source by [author_name]