Policyjny numer ratunkowy SMS – Wiadomości

Policyjny numer ratunkowy SMS

Data publikacji 16.03.2020

Informujemy Państwa, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach funkcjonuje specjalny numer ratunkowy: 695 997 997. Za jego pomocą osoby niepełnosprawne, głównie niedosłyszące i głuchonieme, poprzez przesłanie informacji SMS-em, mogą wezwać Policję. Wiadomości SMS odbierane są przez oficera dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który w odpowiedzi na otrzymaną informację podejmuje odpowiednie działania i przekazuje treść SMS-a do właściwej komendy miejskiej/powiatowej, lub zawiadamia odpowiednie służby.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach całodobowo dostępny jest specjalny numer ratunkowy:


695 997 997


za pomocą którego osoby niepełnosprawne, głównie niedosłyszące i głuchonieme, poprzez przesłanie informacji SMS-em, mogą wezwać Policję. Wiadomość trafia do dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który podejmuje odpowiednie działania i przekazuje treść SMS-a do odpowiedniej komendy miejskiej lub powiatowej albo zawiadamia odpowiednie służby.


Inicjatywa ta ma poprawić komunikację osób niepełnosprawnych z policjantami, którzy odpowiedzą na każde wezwanie z prośbą o pomoc. Koszt wysłania wiadomości SMS według aktualnego cennika taryfy danego operatora.


Jednocześnie informujemy, że każda osoba, która w sposób złośliwy wywoła fałszywy alarm, poniesie odpowiedzialność karną.


Source by [author_name]