Policjanci i strażnicy leśni zlikwidowali śmiertelne pułapki – Wiadomości

Policjanci i strażnicy leśni zlikwidowali śmiertelne pułapki

Data publikacji 17.06.2021

Stróże prawa z Dąbrowy Górniczej i Straży Leśnej Nadleśnictwa Siewierz zapobiegli śmierci zwierząt. Funkcjonariusze znaleźli 6 wnyk kłusowniczych, w które miały wpaść zwierzęta. Przypominamy, że kłusownictwo to naruszenie prawa łowieckiego oraz kodeksu karnego i grozi za nie do 5 lat więzienia oraz wysokie kary grzywny.

Policjanci z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej na czele z naczelnikiem Wydziału Prewencji wraz z funkcjonariuszami Nadleśnictwa Siewierz prowadzili działania mające na celu przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw i wykroczeń w lesie. Wczoraj od rana mundurowi wspólnie patrolowali tereny leśne naszego miasta. W głównej mierze skupili się na egzekwowaniu przepisów związanych ze zwalczaniem zjawiska kłusownictwa. Tuż przed południem w trakcie kontroli miejsc żerowania zwierzyny oraz ścieżek ich przemieszczania się, stróże prawa znaleźli 6 sztuk wnyk kłusowniczych. Według opinii strażników miały one posłużyć do schwytania „grubej” zwierzyny. Tym razem udało się zapobiec męczarni kilku zwierząt, które mogły zaplątać się w tak skonstruowaną „śmiertelną pułapkę”.


Współdziałający policjanci i strażnicy zapowiadają kolejne tego typu działania w obrębie dąbrowskich lasów.


Przypominamy!


Kłusownictwo to naruszenie prawa łowieckiego oraz kodeksu karnego i grozi za nie do 5 lat więzienia oraz wysokie grzywny. Jest to nie tylko problem służb państwowych. Jeżeli chcemy podziwiać otaczającą nas faunę i florę oraz nie bać się wchodzić do lasu wraz ze swoimi dziećmi, musimy mieć oczy szeroko otwarte i sami zwalczać przestępczość występującą w lesie.Source by [author_name]