Policja zabezpieczyła podrabianą odzież – Wiadomości

Policja zabezpieczyła podrabianą odzież

Data publikacji 19.02.2021

Dąbrowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli blisko 2000 sztuk odzieży, które posiadały podrobione znaki towarowe. Stróże prawa zatrzymali cztery osoby, które usłyszały zarzuty za wprowadzanie do obrotu podróbek.

Dąbrowscy stróże prawa zwalczający przestępczość gospodarczą, uderzyli w rynek handlu produktami oznaczonymi podrobionymi zarejestrowanymi znakami towarowymi znanych marek odzieżowych. Pojawiły się informacje, które mogły wskazywać, że na jednym z dąbrowskich targowisk sprzedawana jest odzież, która wygląda na podrobioną. Nasi policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą podobne punkty już w przeszłości likwidowali.

W niedziele na targowisku przy ul. Tysiąclecia policjanci sprawdzali miejsca, w których sprzedawana była odzież. Stróże prawa dąbrowskiej komendy miejskiej na trzech stoiskach zauważyli, że towary posiadają prawdopodobnie podrobione znaki towarowe. Zabezpieczono prawie 2000 sztuk odzieży. Wśród towarów oferowanych do sprzedaży były bluzy, kurtki, spodnie, koszulki, na których były umieszczone znaki znanych, światowych marek.

Do sprawy zatrzymano trzy kobiety w wieku 60, 44, 32 lata oraz 30-letniego mężczyznę. Jak się okazało, wszyscy są obywatelami Bułgarii. Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty z ustawy prawo własności przemysłowej. Za obrót towarami z podrobionymi znakami grozi do 2 lat więzienia.
Source by [author_name]