Połącz farmy i wskazówki Google dla webmasterów

Wierzę, że długoterminowy sukces związany z optymalizacją pod kątem wyszukiwarek wynika z używania wyłącznie etycznych technik SEO i przestrzegania wskazówek Google dla webmasterów. Jednak jednym z najtrudniejszych aspektów optymalizacji pod kątem wyszukiwarek jest postrzeganie tak wielu stron internetowych, które nie są „fair fair” i nieuczciwe systemy linkowe i tak zwane „farmy linków”.

Zgodnie z wytycznymi Google dla webmasterów ranking witryny w wynikach wyszukiwania Google jest częściowo oparty na analizie innych witryn, które prowadzą do danej witryny. Te linki są powszechnie nazywane „linkami zwrotnymi”. Google nie podaje publicznie żadnych informacji o tym, jak dokładnie ocenia linki zwrotne i jak wykorzystuje te informacje do wpływania na ranking Google.

Najlepszym sposobem na budowanie wysokiej jakości linków wstecznych jest skupienie się na:

  • przesyłanie witryny do wysokiej jakości uznanych katalogów. Przynajmniej powinieneś przesłać swoją witrynę do „DMOZ”, który jest częścią Open Directory Project. Powinieneś także szukać renomowanych katalogów związanych z konkretnym obszarem biznesowym
  • tworzenie unikatowych, wysokiej jakości treści. Wskazówki Google dla webmasterów stwierdzają: „Najlepszym sposobem, aby inne witryny tworzyły odpowiednie linki do twoich stron, jest tworzenie unikalnych, trafnych treści, które szybko zyskają popularność w społeczności internetowej. Im więcej przydatnych treści, tym większe szanse, że ktoś inny znajdź te treści wartościowe dla swoich czytelników i dołącz do nich link „.

Nie ma wątpliwości, że budowanie wysokiej jakości linków wstecznych do strony internetowej może być czasochłonnym procesem. Biorąc pod uwagę, że wśród firm znajduje się silna konkurencja, aby uzyskać wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google, nie jest zaskakujące, że wiele firm omija strategie budowania więzi etycznych i szuka „szybkich rozwiązań”. Istnieje wiele firm, które twierdzą, że są w stanie zapewnić tysiące linków zwrotnych dla Twojej witryny (często za znaczną opłatą). Oto niektóre z list witryn z wyszukiwarki Google, którą właśnie wykonałem dla słowa kluczowego „linki zwrotne”:

  • „Zdobądź ponad 1000 linków zwrotnych w jedną stronę, aby podnieść swoją pozycję na stronie!”
  • „Kup do 100000 zweryfikowanych linków zwrotnych”
  • „Zdobądź już 10000 zweryfikowanych linków do forum”
  • „10 milionów linków do Twojej witryny – Zwiększ ruch na stronie”

Niedawno uruchomiłem nową stronę internetową w imieniu firmy eventowej. Szczególnie frustrujące było to, że po spędzeniu znacznego czasu i wysiłku na budowaniu stosunkowo niewielkiej liczby legalnych linków zwrotnych odkryłem, że cztery najlepsze witryny w wynikach wyszukiwania Google dla ważnego słowa kluczowego zawierały dziesiątki tysięcy linków wstecznych.

Ściślejsze śledztwo ujawniło, że ogromna większość z nich nie miała żadnego znaczenia dla ich działalności i wyraźnie wynikała z nieetycznych firm budujących relacje. Po ich linkach zwrotnych powstało wiele podejrzanych nazw witryn o bardzo podobnych nazwach (aczkolwiek z subtelnymi różnicami między nazwami), wypełnionych linkami do ich stron internetowych (a także stron internetowych wielu innych typów firm).

Najważniejsze pytanie brzmi: czy uda im się uciec?

Z jednej strony jest oczywiste, że Google nie pochwala takich programów i może podjąć działania, które poważnie zaszkodzą rankingowi każdej strony internetowej, która uczestniczy w takich programach. Wskazówki Google dla webmasterów: „Nie należy uczestniczyć w programach wymiany linków mających na celu zwiększenie pozycji witryny lub rankingu PageRank, w szczególności unikanie linków do spamerów sieciowych lub” złych okolic „w Internecie, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na ranking witryny. spinki do mankietów.”

„Niektórzy webmasterzy uczestniczą w programach wymiany linków i budują strony partnerów wyłącznie w celu ich połączenia, bez względu na jakość linków, źródła i długoterminowy wpływ, jaki będą mieć na ich witryny. Wskazówki dla webmasterów i może negatywnie wpłynąć na pozycję Twojej witryny w wynikach wyszukiwania. ”

Z drugiej strony firmy wykorzystujące nieetyczne budowanie linków wciąż znajdują się wysoko w rankingu dzisiejszych wyników wyszukiwania. Być może ich rankingi są bardziej związane z innymi aspektami ich biznesu online i być może Google już w pełni zdaje sobie sprawę z nieetycznych praktyk, które są stosowane.

Uważam, że choć nieetyczne budowanie powiązań może dać przedsiębiorstwom krótkoterminowe korzyści, w dłuższej perspektywie narażasz również swój biznes na znaczne ryzyko. Z biegiem czasu Google będzie coraz inteligentniejsze w takich systemach. Udane budowanie linków dotyczy raczej jakości i trafności linków wstecznych niż liczba linków wstecznych. W słowach z wskazówek Google dla webmasterów: „Tworzenie dobrej treści się opłaca”.

Jeśli chcesz stworzyć równe szanse, możesz zgłosić swoich obraźliwych konkurentów do Google. Jeśli uważasz, że inna witryna narusza wytyczne jakościowe Google, zgłoś tę witrynę pod adresem: https://www.google.com/webmasters/tools/spamreport.

Podsumowując, nie daj się rozczarować, gdy spotkasz konkurentów online, którzy zgromadzili dziesiątki tysięcy linków zwrotnych poprzez nieetyczne budowanie linków. Zamiast tego skup się na wysokiej jakości, bardzo istotnym budowaniu linków. Zawsze masz możliwość zgłaszania stron naruszających prawa do Google. Jeśli stosujesz etyczne techniki optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych, będziesz mieć pewność, że nigdy nie zostaniesz zgłoszony, ani że Twoja pozycja w rankingu wyszukiwania obniży się dramatycznie.