Podawał się za lekarza na misji, obiecywał związek i oszukał na ponad 166 tyś zł – Wiadomości

Podawał się za lekarza na misji, obiecywał związek i oszukał na ponad 166 tyś zł

Data publikacji 28.02.2020

69-letnia mieszkanka Będzina padła ofiarą oszusta matrymonialnego. Kobieta poznała mężczyznę za pomocą komunikatora internetowego. Ten podawał się za lekarza pracującego w Jemenie. Pisał że stracił najbliższych. Obiecywał przyjazd do Polski i wspólne życie. W ten sposób zdobył serce kobiety, a potem jej pieniądze. Jak się okazało, zakochana 69-latka przekazała mu ponad 166 tys. złotych. Wczoraj dotarło do niej, że było to oszustwo.

Policjanci przestrzegają przed tzw. oszustwem na żołnierza, czy lekarza i tu uwaga, jego ofiarą mogą paść również mężczyźni. Znane są bowiem przypadki, gdy to kobieta podając się za żołnierza, oficera, czy lekarza na zagranicznej misji uwodziła poznanego w Internecie mężczyznę.


Sytuacja, nad którą pracują dąbrowscy policjanci wydaje się niewiarygodna. Oszust, aby wyłudzić pieniądze grał na uczuciach samotnej kobiety. Podawał się za amerykańskiego lekarza na misji w Jemenie. Za pomocą translatora pisał o utracie najbliższych. Obiecywał wspólny związek i przyjazd do Polski. Prosił też o pożyczkę pieniędzy. Kobieta uległa i w kilku bankowycch przelewach od listopada 2019 roku do 26 lutego 2020 wysłała łącznie na konta w USA i Ukrainie prawie 38,5 tys. euro. czyli ponad 166 tys. złotych.


Oszuści posuwają się do najróżniejszych metod. Oszustwo na lekarza, czy żołnierza jest jedną z najnowszych form tego procederu. Zawierając nowe znajomości należy być ostrożnym w szczególności, gdy osoba, którą dopiero co poznaliśmy oczekuje od nas wpłacania pieniędzy lub przekazywania innych korzyści. Sprawcy tego specyficznego oszustwa działają na dwóch płaszczyznach najpierw zdobywają serce kobiety, później… jej pieniądze.

Source by [author_name]