Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa – Wiadomości

Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 26.12.2019

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa!

Przypominamy i zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa za pośrednictwem, której możecie Państwo poinformować Nas o zagrożeniach, niebezpieczeństwach oraz zjawiskach niekorzystnych występujących na terenie Rudy Śląskiej, a które budzą u Państwa niepokój lub niezadowolenie. Wszystkie przekazywane w ten sposób informacje są starannie weryfikowane aby w późniejszym czasie rudzka policja mogła skutecznie im przeciwdziałać.


Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:


  • informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,

  • informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:

    – bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;

    – w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu  publicznemu,

  • informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.


Obsługa „Map” dostępnych na stronach internetowych poszczególnych jednostek Policji na terenie których została już uruchomiona, została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z nich skorzystać każdy obywatel.


Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki którzy weryfikują każde zgłoszenie. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości tego typu zagrożeń we wskazanych miejscach. Do tej pory rudzcy policjanci odnotowali ponad 650 zgłoszeń różnego rodzaju zagrożeń na terenie naszego miasta. Ponad 60% stanowią zagrożenia związane z ruchem i infrastrukturą drogową. Każde zgłoszenie jest analizowane i sprawdzane w terenie, a te potwierdzone obejmowane stałą kontrolą.


Jednocześnie przypominamy, że z mapy należy korzystać w sposób rozsądny. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę. Mapa nie służy do informowania o zdarzeniach, które zagrażają życiu lub zdrowiu. W przypadkach konieczności podjęcia przez policję natychmiastowej interwencji, należy korzystać z numerów alarmowych: 112 i 997.


Ładowanie odtwarzacza…


Source by [author_name]