Odpowie za posiadanie ponad 120 porcji amfetaminy i ecstasy – Wiadomości

Odpowie za posiadanie ponad 120 porcji amfetaminy i ecstasy

Data publikacji 03.10.2019

Policjanci z wydziału kryminalnego dąbrowskiej komendy w związku z realizacją prowadzonej sprawy zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu na terenie Gołonoga posiadał narkotyki w postaci amfetaminy oraz ecstasy. Sprawa dąbrowianina znajdzie teraz swoje finał w sądzie.

Do realizacji prowadzonej przez dąbrowskich kryminalnych sprawy doszło wczoraj po południu około godz. 16.00 na terenie dąbrowskiej dzielnicy Gołonóg. Stróże prawa na podstawie pracy operacyjnej zatrzymali w mieszkaniu mężczyznę, który posiadał ponad 120 działek dilerskich amfetaminy oraz 5 gramów ecstasy. Śledczy zabezpieczyli narkotyki i zatrzymali dąbrowianina. Jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyźnie za posiadanie zabronionych substancji grozi maksymalnie nawet 10 lat pozbawienia wolności.


Przypominamy i ostrzegamy:


Art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 10.


3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 1 roku.

Source by [author_name]