Oddali hołd policjantom pomordowanym przez NKWD – Wiadomości

Oddali hołd policjantom pomordowanym przez NKWD

W niedzielę 20 września 2020 roku o godzinie 12.00 w Bazylice pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczysta Msza Święta w 80 rocznicę zamordowania polskich policjantów z terenu Dąbrowy Górniczej i Zagłębia przez NKWD. W uroczystościach wzięli udział m. in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, komendanci miejscy i powiatowi policji śląskiej aglomeracji oraz mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego.

W uroczystościach zorganizowanych przez ks. kan. Andrzeja Stasiaka – Proboszcza i Kustosza Parafii NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej i kapelana dąbrowskiej policji oraz insp. Artura Klimka – Komendanta Miejskiego Policji w Dąbrowie Górniczej uczestniczyli zaproszeni goście oraz mieszkańcy Zagłębia.


Po zakończonym nabożeństwie, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia ,,Rodzina Policyjna 1939r.” z/s w Katowicach Pani Teresa Bracka podziękowała za dotychczasową wspólną współpracę i wręczyła numizmat okolicznościowy upamiętniający 80 rocznicę Zbrodni Katyńskiej, ks. kan. Andrzejowi Stasiakowi – Proboszczowi i Kustoszowi Parafii NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej i kapelanowi dąbrowskiej policji, insp. Arturowi Klimkowi – Komendantowi Miejskiemu Policji w Dąbrowie Górniczej, mł.insp. Piotrowi Uwijale – I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Dąbrowie Górniczej, Panu Arturowi Iwanowi – dyrektorowi III Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Władysława Andersa w Dąbrowie Górniczej. Następnie przed tablicą upamiętniającą pomordowanych 80 lat temu policjantów, odmówiono modlitwę oraz złożono kwiaty.


Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Dąbrowy Górniczej i Zagłębia za udział w uroczystościach i oddany hołd naszym przodkom, którzy w mundurach zginęli zamordowani na nieludzkiej ziemi.


Source by [author_name]