Oddali hołd policjantom II Rzeczpospolitej pomordowanym przez NKWD – Wiadomości

Oddali hołd policjantom II Rzeczpospolitej pomordowanym przez NKWD

Data publikacji 15.09.2019

W niedzielę 15 września 2019 roku o 12.00 w Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbyły się uroczystości rocznicowe ku czci polskich policjantów pomordowanych przez NKWD. W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście, m. in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele dąbrowskich przedsiębiorstw i organizacji, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego.

Uroczystości rozpoczęły się punktualnie w południe mszą celebrowaną przez ks. kan. ppor. Andrzeja Stasiaka – Proboszcza i Kustosza Parafii NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej i kapelana dąbrowskiej policji. Po nabożeństwie dalsze uroczystości z udziałem policyjnej kompani honorowej i orkiestry odbyły się przed bazyliką. Tegoroczny Dzień Pamięci przypada w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, agresji Związku Sowieckiego na Polskę oraz 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. W uroczystościach licznie uczestniczyli policjanci dąbrowskiego garnizonu, na czele z insp. Arturem Klimkiem – Komendantem Miejskim Policji w Dąbrowie Górniczej, współorganizatorem obchodów rocznicowych przed tablicą upamiętniającą pomordowanych policjantów z Zagłębia Dąbrowskiego. Hołd przodkom oddali zaproszeni goście – parlamentarzyści, władze Dąbrowy Górniczej, przedstawiciele dąbrowskich przedsiębiorstw i organizacji, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Dąbrowy Górniczej.


Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Dąbrowy Górniczej i Zagłębia oraz pocztom sztandarowym za udział w uroczystościach i oddaną cześć naszym przodkom, którzy w mundurach zginęli zamordowani na nieludzkiej ziemi.


Pełna galeria zdjęć z uroczystości


Ładowanie odtwarzacza…


Source by [author_name]