Obowiązujących przepisów musimy absolutnie przestrzegać – Wiadomości

Obowiązujących przepisów musimy absolutnie przestrzegać

Data publikacji 23.10.2020

Prezentujemy kolejny materiał filmowy z kampanii „Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka”. Dzisiaj niebezpieczne zachowania na drodze komentuje Maciej Wisławski – jeden z najbardziej utytułowanych rajdowców i pilotów rajdowych w Polsce. Liczymy na dalsze udostępnianie prezentowanych filmów z nadzieją, że głos znanej osoby utkwi w pamięci odbiorcy i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

”Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka” – to kampania promująca bezpieczeństwo na drogach, w której osobowości ze świata sportu, muzyki, kabaretu i mediów, komentują filmy ukazujące niebezpieczne sytuacje drogowe.


Tym razem niebezpieczne zachowanie na drodze komentuje Maciej Wisławski – jeden z najbardziej utytułowanych rajdowców w Polsce, choć obecnie bardziej znany jako pilot wielu kierowców, w tym Krzysztofa Hołowczyca, z którym święcił swoje największe sukcesy. Użyczył też swojego głosu jako pilot rajdowy w grach komputerowych, czy podczas nawigowania GPS za pomocą jednej z aplikacji. Rajdowiec, porównując przepisy obowiązujące na odcinkach specjalnych wyścigów, karci kierowców, którzy wymijając samochód, zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych, omal nie potrącili dwóch osób.


Liczymy na dalsze udostępnianie z nadzieją, że komentarz znanej osoby, dotyczący nagannego zachowania kierowców, utkwi w pamięci odbiorcy na tyle, że w przyszłości on sam powstrzyma się od manewrów, które pomimo pozornego przekonania, że przyspieszą nieco dotarcie do celu, w rzeczywistości powodują bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa na drodze.