Nigdy więcej nudnych projektów – 5 sekretów profesjonalnych projektantów stron internetowych do wybierania motywów WordPress

Wybór odpowiedniego motywu dla witryny WordPress jest niezbędnym krokiem na etapie projektowania stron internetowych. Dostępne są tysiące motywów WordPress. Niektóre są płatne, a inne są bezpłatne. Każdy motyw wygląda inaczej i jest dostosowany do konkretnej branży.

Jak więc wybrać odpowiedni motyw dla swojej witryny WordPress? Zależy to od wielu czynników, takich jak branża, budżet, platforma CMS, apetyt na zadowolenie klienta i dostępne zasoby. Ale ogólnie rzecz biorąc, możesz wykonać określone kroki, aby upewnić się, że wybrany motyw WP odpowiada Twoim konkretnym wymaganiom.

5 najlepszych sposobów wyboru odpowiedniego motywu

  • Prostota – Spróbuj wybrać prosty motyw. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, ponieważ prostota jest sprawą subiektywną. Istnieje wiele motywów WordPress, które są pełne kolorów, skomplikowanych wzorów, funkcji paralaksy, zajętego układu i jaskrawych animacji. Często zauważa się, że użytkownicy są myleni z wyrafinowanymi układami i projektami. Prostsza konstrukcja zachęca do większego udziału użytkowników.
  • Bez ingerencji osobistej – Wiele osób popełnia błąd, wybierając projekt na podstawie swoich osobistych wyborów. Zamiast tego należy wybrać motyw zgodnie z preferencjami odbiorców docelowych. Jako webmaster musisz zrozumieć, że osobiste preferencje nie mają znaczenia. Potrzebujesz projektu, który zostałby dobrze przyjęty przez odbiorców docelowych.
  • Darmowe lub płatne – Można znaleźć zarówno darmowe, jak i premium motywy. Oba typy mają swoje zalety i wady. Głównie programiści wolą pracować z wersjami premium, ponieważ mają kilka unikalnych funkcji. Z drugiej strony darmowe motywy mogą nie zapewniać gwarancji i odpowiednich funkcji. Darmowe rzeczy mogą być również nadęte złośliwym oprogramowaniem lub oprogramowaniem reklamowym.
  • Oceny i recenzje – Oceny i recenzje online wpływają na wiele decyzji w naszym codziennym życiu. Dlaczego więc nie motywy! To sprawdzony sposób na sprawdzenie jakości, użyteczności i wydajności konkretnego motywu WordPress. Możesz przeczytać recenzje na popularnych portalach firm zewnętrznych. Przeczytaj recenzje szczegółowo, aby znaleźć błędy w kodowaniu, responsywności, zestawach ikon itp. Jeśli zastanawiasz się nad darmową opcją, sprawdź jej poświadczenia bezpieczeństwa.
  • Elastyczne tematy – Tablety i telefony komórkowe mają obecnie znaczący udział w rynku. Jeśli przeprojektowujesz lub uruchamiasz nową stronę internetową, najlepiej jest wybrać responsywny projekt, który będzie gotowy na przyszłość. Pamiętaj, jeśli nie reaguje, nie kupuj go wcale. Po zainstalowaniu przetestuj witrynę na różnych urządzeniach, takich jak telefon komórkowy, tablet, komputer stacjonarny, laptop itp.

Istnieją setki innych porad i wskazówek, aby wybrać odpowiedni temat. Ale te podstawowe kryteria powinny dać ci się dobrze. Przeprowadź introspekcję i skonsultuj się z twórcami stron internetowych, aby dodać własne spostrzeżenia do witryny marki.