Nietrzeźwi kierujacy wyeliminowani z dąbrowskich dróg – Wiadomości

Nietrzeźwi kierujacy wyeliminowani z dąbrowskich dróg

Data publikacji 05.10.2020

Ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie wykazało badanie 41-letniego kierującego Hondą, zatrzymanego w sobotnią noc do kontroli przez policjantów z dąbrowskiej drogówki na ul. Kościuszki w Dąbrowie Górniczej, natomiast sprawdzenie stanu trzeźwości kierującej, która wczoraj rano na terenie naszego miasta przy ul. Parkowej doprowadziła do zdarzenia drogowego, wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę „na podwójnym gazie” zatrzymanym grozi teraz do 2 lat więzienia.

W dniu 04.10.2020r dąbrowscy policjanci zatrzymali dwóch kolejnych nietrzeźwych kierowców. Pierwszy został zatrzymany w nocy, przez patrol drogówki, na ul. Kościuszki , gdzie kierował samochodem m-ki Honda Civic. Był to 41-letni mieszkaniec naszego miasta, u którego podczas badania stwierdzono 1,74 promila alkoholu. Drugą osobą okazała się być kobieta, która w niedzielny poranek spowodowała kolizję na ul. Parkowej. 55-letnia dąbrowianka, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i uderzyła w betonowe ogrodzenie. Tu badanie wykazało 2,24 promila alkoholu. Obu zatrzymanym grożą wysokie kary grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 2.


Kolejny raz apelujemy o rozsądek!


Nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu. Dbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich!


Widzisz osobę pod działaniem alkoholu za kierownicą – zareaguj! Nie reagujesz – akceptujesz!Przypominamy!


Jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które oprócz 2-letniego więzienia, grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.


Za kolejne prowadzenie pojazdu po pijanemu, sąd orzeka nawiązkę na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości co najmniej 10 tys. złotych.Source by [author_name]